POSTALÁDÁNKBÓL – Kupagyőzelem

A Kárpát-medencei Magyar Liga kupasorozaton vett részt az Ajkai Óriások Jégkorong Klub U14-es korcsoportja a székelyföldi Karcfalván november 17. és 19. között.

A csapat egy 15 órás utazást követően csütörtök este érkezett meg  Karcfalvára.

A tornát 8 együttes részvételével rendezték meg, a csapatokat két csoportba sorolták. A kupasorozat célja, hogy a Székely Jégkorong Akadémián nevelkedő gyerekek minél több mérkőzést játszhassanak és ezzel rutint és tapasztalatot szerezzenek, illetve, hogy a legerősebb anyaországi egyesületekkel fel tudják venni a versenyt. A tornára Magyarországról a MAC Budapest Jégkorong Akadémia, a HKB Knights Budapest, a Sportországi Cápák Budapest és az Ajkai Óriások érkeztek. Ezenkívül 2 román csapat a Corona Brasov, a CSM Dunarea Galati és 2 székely együttes a Székely Jégkorong Akadémia Kék, Székely Jégkorong Akadémia Sárga vett részt a 3 napos rendezvényen.

Az ajkaiak csoportjukban legyőzték a CSM Dunarea Galati csapatát, döntetlent játszottak a Székely Jégkorong Akadémia Kék csapatával és vereséget szenvedtek a MAC Budapest Jégkorong Akadémiától, így a második helyen végezve az elődöntőben a HKB Knights Budapest csapatával kerültek össze. Az itt megszerzett győzelemmel a vasárnap délelőtti döntőbe kvalifikálták magukat. Az ellenféllel a csoportmeccsen már találkoztak és vereséget szendvedtek. Ennek ellenére az ajkai hokisok nem adták fel és minden erejüket összeszedve korcsolyáztak fel a pályára.

A döntő is izgalmas, szoros mérkőzést hozott. Az első gólt az Ajkai Óriások szerezték, így a félidőben 1:0 volt az eredmény.  A második félidőben növelték előnyüket az ajkaiak (2:0), viszont 5 perccel a mérkőzés vége előtt szépített a MAC Budapest Jégkorong Akadémia, így az utolsó percek izgalmasan és feszülten teltek, de sikerült az előnyt megtartani, így végül egy színvonalas, izgalmas mérkőzésen 2:1-es győzelmet arattak, ezzel a tavalyihoz hasonlóan tornagyőztesként tértek haza. A MAC Budapest Jégkorong Akadémia elleni győzelem azért is egy óriási eredmény, mert évek óta a magyar bajnokság U14-es korosztályának bajnok csapatát ők adják.

A tornán egyéni díjak is kiosztásra kerültek: a torna legjobb hátvéde díjat az ajkai Keresztény Áron, az Óriások csapatának legjobb játékosa címet pedig Kósa Bence kapta.

Az Klub vezetői köszönetet mondanak a szülőknek, akik vállalták a hosszú utat, és végig szurkolták a mérkőzéseket.

Játékosok, akiknek köszönhetjük a szép eredményt, Rajmon Péter, Illés Vivien, Keresztény Áron, Kerék Ádám, Schmutz Ádám, Pákai Bence, Kovács Dominik, Tamás Levente, Illés Ádám, Jánka Lóránt, Kósa Bence, Varga Iván, Németh Kevin, Farkas Máté, Kauferr Dávid,Sallai-Rudnai Tamás.

Edzők: Faragó Gyula és Láday András