A labdarúgó NB II-ben szereplő ajkai csapat a Kazincbarcikát fogadta hétvégén az Ajka Városi Sportcentrumban, 1000 néző előtt.

Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
Ajka: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Zsolnai R. (Pantovics, 84.) – Babos B. (Forgó, 84.), Csizmadia Z. (Görgényi, 60.), Tajthy T. (Kenderes, 79.), Nagy K. (Borsos F., 60.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Kazincbarcika: Tóth B. – Ternován (Gante, 64.), Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Dobozi, 71.), Süttő (Vincze D., 83.) – Csatári (Szabó B., 83.), Csilus T., Pekár L. (Ádám F., 64.) – Pethő B., Pinte P. Vezetőedző: Csábi József.

Lendületesen kezdte a találkozót a vendég együttes, de nem tudta megtörni a hazaiak védelmét. A 8. percben egy jó ajkai ívelés után Nagy Krisztián szerezhette volna meg a vezetést, de nem talált a kapuba. A 27. minutumban a borsodiak alakítottak ki helyzetet, de Papp fejese célt tévesztett. Az első játékrész további perceiben nem dolgoztatták meg nagyon a kapusokat a mezőnyjátékosok. A második félidő elején Pethő Bence cselezgetett az ajkai kapu előtt, de elvesztette a labdát, kontráztak a hazaiak, és a hosszún üresen érkező Nagy Krisztián másodszor már nem hibázott, jobbal, öt méterről az üres kapuba lőtt Tóth Gergely passza után, 1-0. A vendégek hiába erősítették meg később a támadósort, az ajkai védelem szilárdan állta a sarat. A hajrában is mindent egy lapra feltéve rohamozott Csábi József együttese, de az ajkaiak örülhettek a hármas sípszó után. FC Ajka-Kazincbarcika 1-0.

Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt, de volt rajtunk nyomás is, mert jól teljesítünk hetek óta, ezért próbáltuk földön tartani a játékosokat. Jókor szereztük a gólt, kioltottuk vele a vendégek játékát.
Csábi József: – Tiszteletet parancsol az Ajka eredménysora, de… Inkább a döntetlen lett volna reális eredmény – elkerülhető gólt kaptunk, biztos, hogy számonkérem majd a játékosokon.