Mozgalmas hét az FC Ajkánál

FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre (Fotó: Györkös)

Sűrű napokon van túl az FC Ajka labdarúgó csapata, mely szeptember 15-én a Békéscsaba 1912 Előre együttesét, rá néhány napra pedig a Gyirmót FC Győrt fogadta a megújult Városi Sportcentrumban.

Az előbbi mérkőzésnek külön pikantériája volt, hogy ismerős arcok bukkantak fel a liláknál. Egy edzőváltást követően ismét Schindler Szabolcs foglalt helyet a békés megyei csapat kispadján, aki a 2018/19-es szezonban juttatta fel az Ajkát a Nemzeti Bajnokság második vonalába. Valamint Horváth Péter, aki három szezonon keresztül erősítette a zöld-fehér klubot és összesen 23-szor volt eredményes.

A kezdő sípszót követően jól gurigázott az Ajka, határozottan és pontosan járatták a labdát. A 9. percben pedig góllá érett a nyomás. Sejben Viktor játszotta magát tisztára jobb oldalon, majd beadása tökéletesnek bizonyult Csizmadia számára. A középpályás 6 méterről bólintott a hálóba, 1-0. Tíz perccel később Lehoczky adta be a labdát középre, de Gaál Bálint a kapu fölé rúgta azt. A 38. percben a volt ajkai játékos, Horváth Péter próbálkozott 20 méterről, lövése nem sokkal ment el a kapu fölött. Schindler kettőt cserélt a szünetben, Nagy és Paudits helyett Mikló és Lukács érkezett a pályára.

A 49. percben Présinger lépett ki a baloldalon, beadását Varga Szabolcs hatalmas bravúrral menteni tudta. A 68. percben a félidőben beállt Lukács ugratta ki jó ütemben Horváthot, aki az ötös sarkáról a rövid sarokba tekert, 1-1. Bő tíz perccel később rosszul szabadítottak fel a vendég védők, a kipattanót pedig a frissen beálló Stoiacovici Dávid gyűjtötte be, majd kapura tűzte a labdát. A játékszer gyönyörű ívet leírva a hálóban kötött ki, 2-1. A 85. percben Gránicz küzdött az egyenlítésért, de Horváth Dániel könnyedén védte a próbálkozását. Az FC Ajka megérdemelten szerezte meg a három pontot.

FC Ajka – Békéscsaba 1912 Előre 2-1.

***

Négy nappal később a MOL Magyar Kupa 3. fordulóját rendezték a Városi Sportcentrumban, ahol a vendég az élvonalban újonc Gyirmót FC Győr alakulata volt.

A mérkőzés első komolyabb helyzete az ajkai Murka előtt adódott. A 23. percben egy elrontott átadásra csapott le a fiatal játékos, majd kapura is fordult vele, de Rusák hatalmasat védett. Alig pár perccel később Medgyes Zoltán cselezett a baloldalon, majd a rövid oldalon a hálóba talált, 0-1. A félidő előtt megduplázhatta volna előnyét a Gyirmót, azonban Lencse lövése nem sokkal kerülte el a kaput. A második félidőben mindkét csapat előtt voltak lehetőségek, az 56. percben még az ajkai kapufát is eltalálta az élvonalbeli alakulat, azonban újabb találat nem született. A mérkőzés hajrájában Lehoczky tornáztatta meg Rusákot, de nem lett belőle gól. Az Ajka számára így véget ért az idei kupaküzdelem.

FC Ajka – Gyirmót FC Győr 0-1.