Nagyarányú siker Ózdon

Szombaton este a sereghajtó ózdiak otthonába látogatott az ajkai csapat a férfi kézilabda NB I/B- ben. Hosszú utazást követően lépett pályára Velky Péter gárdája, akik fegyelmezetten kezdtek és nem engedték, hogy a hazaiak nagyobb előnyt szerezzenek a találkozó elején. A félidő közepéig fej fej mellett haladtak a csapatok, amikor is a vendégek két gólos előnyt szeretek (5-7). Ezután állandósult az 1-2 gólos ajkai előny, de a szünet előtt jó hajrát nyitó ózdiak egalizálták az eredményt. A pihenő után ismét a vendégek percei következtek, Tóth és Gyene góljai után a játékrész közepén 16-22-es állás szerepelt a táblán. Az ózdi edző időt kért, ami után a hazaiak létszámfölényes helyzetben próbáltak támadni, de ezt jól használta ki a KK Ajka és könnyű gólokkal növelte a különbséget (17-25). A vendégek kapusa, Baracskai is betalált, amivel megkoronázta teljesítményét. Az utolsó percekben az ajkaiak kiélvezték a sikert, szinte mindenki kivette a részét a góllövésből. A lefújás után joggal ünnepelte a győzelmét az ajkai csapat, hisz fegyelmezetten játszva és hatalmasat harcolva biztosan szerezte meg a két pontot. Ózd-KK Ajka 19- 30 (11-11)

Forrás: KK Ajka