Négy gól, három pont

A labdarúgó NBII. 9. fordulójában a zöld-fehér együttes a 18. helyen álló III. Kerületi TVE otthonába látogatott.

A két csapat a 2018/19-es szezonban találkozott utoljára, akkor a harmadosztály nyugati csoportjában és mindkét találkozót az Ajka nyerte.

Ezúttal ismerős arcokkal is találkozhattunk, hiszen az óbudaiaknál a kispadon foglalt helyet a nyáron Ajkáról távozó Horváth Tamás, illetve a kezdőben Erdei Gábor, aki a 2018/19-es szezonban fél évig játszott a zöld-fehér csapatnál.

Az első percekben bátran tüzelt az ajkai csapat, Lehoczky, Gaál és Görgényi is közel állt a vezetés megszerzéséhez. A 9. percben aztán a vendégek is próbálkoztak, szerencsétlenül Barczi fejére került a labda, aki kapura fejelt, ám fejese centikkel elkerülte Horváth kapuját. A 18. percben Sejbent buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott. A megítélt 11-est Gaál Bálint magabiztosan értékesítette, 0-1. A 35. percben Kis Károly cserélt, Görgényi Dávid sérülés miatt nem tudta folytatni tovább a játékot, a helyére Stoiacovici Dávid érkezett. A 46. percben újabb büntetőhöz jutott az Ajka. Gaál Bálinttal a hazai portás szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Az újabb büntetőt szintén Gaál végezte el, és talált be, 0-2.

A fordulást követően sem esett vissza az ajkai támadófutball, az 54. percben Gaál végzett el szabadrúgást az oldalvonal közeléből, a kapu felé ívelt labdájára Tar Zsolt remekül érkezett és bólintott a hálóba, 0-3. A 74. percben egy ajkai kontratámadás végén Gaál passzolt a középen érkező Lehoczkyhoz, aki higgadtan lőtte ki a bal alsó sarkot 10 méterről, 0-4. Az utolsó percekre nem várt izgalmaké lett a főszerep. Egy hazai beadást követően Borvető értékesítette a kipattanót a 89. percben, 1-4. Alig egy perccel később egy jobboldali beadást követően került a labda Schuszter elé, aki remekül csavart 14 méterről a jobb felsőbe, 2-4.

A Kerület nagyot hajrázott, de az ajkaiak kidolgozott előnye ennyi idő alatt már beérhetetlen volt. III. Kerületi TVE – FC Ajka 2-4.

Kemenes Szabolcs: – Az eredmény ránk nézve nagyon rossz, a teljesítményben viszont voltak olyan megmozdulások a srácok részéről, amit nagyon pozitívan láttam. Az Ajkának rutinos játékosai vannak, míg a mi keretünkben többen vannak olyanok, akik most találkoznak az NB II–vel, vagy éppen a felnőtt futballal. A rutin a vendégek javára döntött.

Kis Károly: – Nagyon örülünk, hogy idegenben nyertünk. Az utóbbi hetek jó játéka előre vetítette, hogy nyerhetünk. Örülök Gaál Bálint teljesítményének, de az a lényeg, hogy csapatszinten is nagyszerűen futballoztunk.