Négy gólos siker a Veszprém ellen

Fotó: Gyarmati

Győzelemmel hangolt a bajnoki rajtra az FC Ajka, amely az NB III-ban szereplő VSC Veszprém alakulatát fogadta felkészülési mérkőzésen.

FC Ajka – VSC Veszprém 4-0 (2-0)

Ajka, 200 néző. Vezette: Gaál B.

Ajka: Horváth D. (Szabados 46′) – Babos (Tóth 46′), Jagodics (Forgó 72′), Tar, Görgényi (Pantovic 46′) Csemer (Horváth P. 40′;), Tajthy (Fiáth 46′), Csizmadia (Kenderes 62′), Zsolnai (Présinger 62′), Borsos (Sejben 46′), Nagy K. (Szarka 46′). Edző: Schindler Szabolcs.

Veszprém: Kemenes – Krebsz, Kószás, Dobsa, Horváth H., Baldauf, Volter, Kovács Máté, Tömösvári, Bartusz, Molnár. Csere: Kovács Martin, Szűcs, Major, Petres, Schőnig, Szabó, Dömötör. Edző: Pető Tamás

Kitűnő talajú center pályán erős széllel szemben kezdte az FC Ajka az utolsó felkészülési mérkőzését. Két nagy Kemenes védés után szereztek vezetést az ajkaiak. A 26. percben, elcsúszó védői hibát követően az ajkai Zsolnai szerzett labdát, bevezette a tizenhatoson belülre, és higgadtan helyezett a kapu jobb oldalba, 1-0. A 38. percben egyenlíthetett volna a Veszprém, Görgényi buktatta Molnárt a tizenhatoson belül, a tizenegyest azonban Bartusz csúnyán fölé lőtte. Ismét két bravúros Kemenes védés következett, majd a 43. percben jött az ajkaiak második gólja. Egy letámadást követően került a hazaiakhoz a labda, Nagy Krisztián jobb oldali beadása után Boros fejese a felső lécről pattant, végül a labda a veszprémi Kószásról jutott a hálóba, 2-0.

Szünet után az 54. percben nőtt az ajkaiak előnye, Pantovic egy igazítás után, 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 3-0. Ezt követően jobbára a két tizenhatos között folyt a játék, egy kihagyott Bartusz helyzettel. A 88. percben Horváth Péter 18 méterről lőtt szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki, ezzel pedig beállította a 4-0-s végeredményt.

Schindler Szabolcs: – Szervezett, jól játszó csapat ellen mérkőztünk meg. Az első 15 percben nem működött úgy a játékunk, ahogy azt elterveztük. Sok biztató jelet láttam, például a négy lőtt gólt. Örülök, hogy ilyen sokan kilátogattak a mérkőzésre. Egy hetünk van arra hogy a kisebb hibákat kijavítsuk.

Pető Tamás: – Ez volt az első előkészületi mérkőzésünk. Két hét kemény munka után a mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket. Sok sikert kívánok az ajkaiaknak a bennmaradáshoz!

Az FC Ajka február 4-én folytatja a Merkantil Bank Liga küzdelmeit, hazai pályán a Budafok ellen.

Tudósított: Bedő János