Nem okozott nagy gondot a sereghajtó

A női amatőr NBI./B-ben az ajkai kosarasok a tabella utolsó helyén álló DVTK U23-as csapatával mérhették össze tudásukat vendég szerepkörben. A DVTK eddigi formáját tekintve a mérkőzés fő esélyese az ajkai csapat volt, ugyanis az ellenfél zsinórban nyolc mérkőzésen szenvedett vereséget.

A találkozó korai szakaszában meglátszott a két gárda közti különbség, már a harmadik percben Foltin és Kalocsai révén nagyobb előnyre tett szert az ajkai együttes (2-9). A negyed további részében próbált felnőni az ajkai csapathoz a DVTK, de a vendégek rutinjával nehezen birkóztak meg a hazaiak. Az első negyed végén 19-28 volt az állás. A második negyed egy gyönyörű triplával indult, Hidas Réka Emma vette szépen célba a gyűrűt. A különbséget további hárompontossal emelte Munteán Lili. Magabiztosan vezetett az Ajka, a hazai pályán játszó csapat pedig tanácstalannak tűnt. Félidőben 32-55-öt mutatott az eredményjelző.

A harmadik játékrészben nehezen indult be a pontok szerzése. A negyed végére a különbség 31 pont volt (38-69). Az utolsó negyed első pontjait Foltin Blanka szerezte közeli próbálkozásból, majd Kalocsai és Tápai is betalált. Az utolsó percekben a hazaiak háromszor is próbálkoztak hárompontossal, de nem jött össze nekik. A mérkőzést teljesen uralta az elejétől a végéig az ajkai csapat, így megérdemelten nyertek Rónaszéki Szilvia tanítványai.

DVTK U23 – Ajka 48-87.

Az Ajka jelenleg a tizenhat csapatos bajnokság 4. helyén áll 10 győzelemmel és 4 vereséggel.