Nem sikerült győznie a megfiatalított Ajka Kristálynak

Szeptember első szombatján az Ajka Kristály SE a Sümeg VSE csapatát fogadta a Veszprém megyei labdarúgó bajnokság I. osztályának 3. fordulójában. A vendég sümegi csapat az első két mérkőzésén győzött, így nehéz feladatra számíthattak az ajkai fiatalok.

A Sümeg jobban kezdett és célirányosabb futballt is tudtak produkálni, a 26. percben pedig meg is szerezték a vezetést Bujtor Béla Ádám révén, 0-1. A második játékrészben a Sümeg diktálta jól a tempót, aminek köszönhetően Szakonyi Stephan Dominik talált be a 46. percben, 0-2. Hamar érkezett rá a szépítés, a 19 éves Ujvári Szabolcs lőtt a hálóba az 53. percben, 1-2. Alig öt perccel később aztán eldőlt a találkozó, ugyanis Szakonyi zörgette meg ismét a hálót, 1-3. A fennmaradó játékidőben küzdött az ajkai csapat tisztességesen, de gyakran az egyéni hibák pecsételték meg a csapat sorsát. Az ajkaiak számos alkalommal kerültek a sümegi kapu elé, de a helyzeteket nem tudták értékesíteni. A mérkőzésen Szabó, Ujvári és Kungl remekül játszottak.

Ajka Kristály SE – Sümeg VSE 1-3.