Öt meccse nyeretlen az Ajka

A labdarúgó NBII. 10. fordulójában a Szolnoki MÁV az FC Ajka csapatát fogadta a Tiszaligeti Stadionban, 1000 néző előtt. A Szolnok a tabella 6, még az Ajka a 8. helyéről várhatta az összecsapást.

Kis Károly csapata jó iramban kezdte a mérkőzést, az első hat percben már két komoly gólszerzési lehetősége is akadt a zöld-fehéreknek, azonban ezzel nem tudtak élni. Az egész első játékrészt a vendégek mezőnyfölénye jellemezte, a hazaiak még keresték magukat, kontra kísérleteik rendre elhaltak. A fordulást követően is maradt az ajkai fölény, Molnár-Farkas Tamás számos bravúrral tartotta egálon az eredményt, a gólgyáros Nagy Krisztián sehogy sem találta a fogást a kapuson. Az utolsó fél órára azonban rákapcsolt a Szolnok. A 82. percben egy rögzített szituációból a hazaiak védője Horgosi Donát volt eredményes fejjel. A végjáték paprikássá vált, a Szolnokiak vezetőedzőjét kiállította a játékvezető miután reklamált és beleütött a kispadba. Az Ajka a végső rohamokból se tudott gólt szerezni, így egy gólos vereséget szenvedtek a fordulóban. Szolnoki MÁV FC- FC Ajka 1-0.

Csábi József: – Kicsit hektikus mérkőzésen ismét bebizonyítottuk, hogy tudunk csapatként funkcionálni. Az első félidőben az Ajka közelebb állt a gólhoz, de megúsztuk azt az időszakot. A hatvanadik perctől elkaptuk a fonalat.

Kis Károly: – Ennyi helyzetből egy bajnokságot is meglehet nyerni, mi pedig a mérkőzést sem tudtuk, annak ellenére, hogy nagy erőket mozgósítottunk. A futball igazsága beigazolódott, hogy ennyi lehetőséget nem lehet büntetlenül kihagyni.