Egy gólos vereség a rangadón

A KK Ajka csapata a Veszprém Handball Academy otthonába látogatott a kézilabda NB I/B 19. fordulójában. Jól kezdte a vármegyei rangadót a Velky legénység, a félidő közepéig állandósították 1-2 gólos előnyüket, amikor is a hazaiak utolérték őket (5-5). Ezt követően a veszprémiek átvették a vezetést, sőt Barna és Czabula góljaival már három góllal is vezettek, amiből a vendégeknek a szünetig csak egyet sikerült lefaragni. A térfélcserét követően rákapcsolt a hazai csapat és négy gólra növelte a különbséget, amit sikerült is hosszú perceken keresztül megtartani. A vendégek azonban Gyene góljaival felzárkóztak két találatra (19-17), amire a hazaiak gyorsan reagáltak és újra megnyugtató előnyre tettek szert (50. perc: 24-20). A lelkesen küzdő KK Ajka nem adta fel a harcot és nagy hajrába kezdett, aminek köszönhetően két perccel a vége előtt minimalizálta hátrányát(25-24). A végjáték rendkívüli izgalmakat hozott, a veszprémiek nem tudtak gólt lőni a támadásukból, majd Velky mester időt kért, ami után létszámfölényes játékkal próbálkozott csapata, de nem sikerült az egyenlítés az ajkai fiúknak. Veszprém Handball Academy – KK Ajka 25-24.

Forrás: KK Ajka

Fotó: Wolf Attila