Pontosztozkodás a férfiaknál, vereség a nőknél

A KK Ajka két csapata is pályára lépett április 24-én a Városi Sportcsarnokban.

Ekkor rendezték a felnőtt férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 19. fordulóját. A KK Ajka hazai pályán csapott össze az AGROFEED ETO-SZESE csapatával. Mérkőzés előtt a tabellára pillantva két hasonló játékerővel rendelkező együttes csatájára lehetett számítani. Nehezen is bírtak egymással a csapatok, számottevő különbséget egyik fél sem tudott kiharcolni, a 27. percben 13-13 volt az állás. A rövid időkérés használt a vendégoldalon, de csak egy góllal tudtak meglépni a bakonyiaktól. Félidőben 13-14 volt az állás.

A második játékrészben is mindig egy lépéssel előrébb járt a Győr, így az Ajkának kellett állandóan felzárkóznia, azonban a hazaiak egy nagyon jó hajrát tudtak produkálni. Nem sokkal a vége előtt 25-23-ra vezettek. A fennmaradó időben nem sikerült megőrizni az előnyt, a vendégek pedig erőn felül támadtak, és az egyenlítést is kiharcolták a végén.

KK Ajka – AGROFEED ETO-SZESE 25-25.

***

Ugyanezen a napon a női NB II. Észak-nyugati csoportjában is volt mérkőzés. A KK Ajka hazai pályán fogadta a Mosonmagyaróvári KC U22-t.

Az első játékrészben azonos erők csatája zajlott a parkettán, de a jobb helyzetkihasználásnak köszönhetően 3 gólos előnnyel pihent a félidőben a vendég alakulat. (12-15)

A második játékrészben se tudott csökkenteni a hátrányon az ajkai csapat, így a Mosonmagyaróvár már a mérkőzés végéig a kezében tartotta a pontokat.

KK Ajka – Mosonmagyaróvári KC U22 23-27.