Sikeres évet zártak az ajkai lovasok

Az Ajkai Lovas és Hagyományőrző Egyesület és a Somló Térség Lovas Egyesület összefogásával az idén először adták át egy nagyszabású rendezvény keretében a Veszprém Megyei Lovasklubok Egyesületének elismerését a sikeres Veszprém megyei lovasoknak január 19-én a Nomádia Rendezvény Parkban. Azok a sikeres sportolók, akik 2018-ban kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, akár megyei, regionális, országos, vagy korosztályos versenyeken egész éves munkájuk elismeréseként üvegplakettet vehettek át Kocsis László megyei elnöktől és Pék Gyulától, az Ajkai Lovas És Hagyományőrző  Egyesület és a szabadidő szakág Veszprém megyei elnökétől.

Unger Fanni, a Veszprém Megyei Lovasklubok Egyesületének díjugrató szakági elnöke,  aki maga is edző, a Somló Térség Egyesület versenyzőjeként a Veszprém megyei felnőtt bajnokság győztese, volt az est háziasszonya. Kiemelte, hogy a sikeres lovasok mellett nagy eredménye volt az évnek a  Veszprém Megyei Lovas Klubok Egyesületének megalakulása, így több ajkai verseny megrendezésére nyílik lehetőség. Kocsis László megyei elnök a 3 szakág- díjugrató, military, díjlovagló közül a díjugratók teljesítményét méltatta, örömét fejezte ki, hogy beérett a  sok munka, mind a lovasok, mind a tenyésztők részéről, így bizakodóan nézhetnek a 2019-es év versenyei elé.

A 7 megyét összefogó, szinte az egész Dunántúlt felölelő Némethy Bertalan régió elnöke, Kunos Attila az ajkai lovasok teljesítményét követendő példának tartotta és elismeréssel szólt a négy évszakos pálya adta lehetőségekről. A tavalyi évben az állami támogatások segítségével több pálya is épült és a Talent program keretében az utánpótlás helyzete is sokkal kedvezőbb lett, mely újabb sikereket vetít előre a lovassportban. Ezen az estén az ajkaiak közül Somlóvári Gergőt díjazták, aki a Veszprém megyei kezdő lovas bajnokság harmadik helyezettje, valamint Viasz Hannát, aki a Veszprém megyei ifjúsági lovas bajnokság győztese és Nagy Evelint, aki a fedettpályás döntő bajnoka ifi kategóriában, és a Némethy Bertalan Regionális döntő győztese is.

2019-ben számos verseny és megmérettetés vár a lovasokra, melyek közül jó néhányat Ajkán rendeznek meg, bízzunk benne, hogy hasonló sikerek fémjelzik majd ezt az évet is.