Sportösszefoglaló február 27.

Pad Franciska két aranyérmet szerzett Szlovéniában. A Mágusok nyerték a téli terembajnokságot. Az FC Ajka és a Kristály is nagy pofonba szaladt bele a legutóbbi fordulóban. A kézilabdázók rangadót nyertek.

Kézfogó a kapuban Fotó: Györkös

Jó előjelekkel várta a megyei rangadót az FC Ajka az NB III-as labdarúgó bajnokságban, hiszen Bűcs Zsolt tanítványai sima győzelmet arattak a listavezető Érd otthonában. Igaz, a Veszprém is nagy sikert könyvelhetett el, hiszen 4-0-ra verte a Diósd együttesét az első tavaszi fordulóban. A kiesés elől menekülő vendégek kezdték jobban a találkozót, a gyenge napot kifogó hazaiak nem találták a játék ritmusát. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészben viszont a Veszprém jutott vezetéshez. Az ajkaiak az egyenlítés érdekében jobban kinyíltak, amit a vendégek taktikus játékkal ki is használtak, több ígéretes ellentámadást is vezettek. A sokáig Ajkán futballozó Gunther góljával eldőlt a találkozó, sőt az utolsó percben egy szögletet követően háromgólosra hízott a házigazdák hátránya. A vezetőedző szerint csapata rossz felfogásban és gyengén futballozott, de még így is megnyerhette volna a mérkőzést, azonban ezúttal úgy tűnt, hogy ha három napig játszanak, akkor sem rúgnak gólt. Bűcs Zsolt megjegyezte, ahogy nem lettek jobb labdarúgók az érdi sikertől, úgy most sem lettek rosszabbak ettől a vereségtől, a csapatnak bíznia kell magában továbbra is.

A Kristálynál abban reménykedtek, hogy a gyengére sikerült felkészülés nem érződik majd a bajnoki rajton. A csapat azonban nagy pofonba szaladt bele Tihanyban, ahol a házigazda Balaton-partiak rendre lekontrázták a rossz formában játszó ajkaiakat. Már az első félidőben kétgólos hátrányt szedtek össze Sipos Tamás tanítványai, akik a mérkőzésen négyszer is eltalálták a kapufát. A második játékrész még rosszabbul sikerült, a hazaiak tetszés szerint alakítottak ki veszélyes helyzeteket és végül hatgólos győzelmet arattak.

A Le Bélier a Várpalotát látta vendégül a férfi kézilabda NB II. legutóbbi játéknapján. Nagyszerű hangulatban kezdődött a megyei rangadó, Palotáról is sok szurkoló kísérte el a csapatot. Az első és harmadik helyezettek mérkőzését a hazaiak kezdték jobban, remek védekezésüknek köszönhetően a 12. percben 7-2-re vezettek. A vendégek gyorsan időt is kértek, de az ajkaiakat nem zökkentette ki a játék ritmusából a pillanatnyi szünet, sőt tovább növelték az előnyüket (12-4), amiből a szünetig hat gólt sikerült megtartaniuk. A folytatásban a vendégek felébredtek, kihasználták a hazaiak hibáit és a játékrész közepére egy találatra felzárkóztak (18-17). Ekkor Poór Tamás kért időt, rendezte sorait a Le Bélier, és háromgólos előnnyel érkezett a hajrára (21-18). Az utolsó percek roppant nagy feszültségben teltek, több játékvezetői hiba is bosszantotta a feleket és a szurkolókat. 22-19 után a vendégek szépítettek (22-21), majd az Ajka büntetőt hibázott, így a Bányásznak az utolsó percben esélye nyílt az egyenlítésre. A hazaiak azonban kivédekezték a támadást és ezzel fontos győzelmet arattak a paprikás hangulatú, izgalmas mérkőzésen.

Női kézilabdázóink első hazai mérkőzésüket játszották idén a megyei bajnokságban. Jól kezdtek Fülöp Imre tanítványai, de aztán játék képe alaposan megváltozott. Az ajkai közönség egy rengeteg technikai hibával játszó, ziccereket hibázó és nagyon határozatlan védekezést bemutató együttest látott. A Pápa a hibákat rendre kihasználta, és leindításokkal könnyű gólokat szerzett. Úgy tűnt, a második félidőben lendületbe jött az Ajka, de a hibák megmaradtak a játékban. Az első játékrészhez hasonlóan a hazaiak csak futottak az eredmény után. Ezen a napon a gyenge egyéni teljesítményeknek sima vereség lett a vége.

18. alkalommal rendezték meg a Menihov nemzetközi asztalitenisz versenyt Szlovéniában. A tornán Pad Franciska, a Bányász SK sportolója képviselte városunkat és az országot. Nem is akárhogy, hiszen a fiatal pingpongos az egyéni döntőben osztrák profi ellenfelét legyőzve aranyérmet szerzett, majd szlovén partnerével párosban is a dobogó legfelső fokára állhatott a rangos megmérettetésen.

A Rája ’94 ÚK úszói a Nyugat-dunántúli Régió Bajnokság első fordulóján vettek részt Szombathelyen. Farkas Dóra minden számban az élen végzett, amelyen elindult, 200 háton, 200 mellen, 200 gyorson, 400 vegyesen és 1500 gyorson is első lett. Szabó Dávid 200 háton, 400 vegyesen és 1500 gyorson szerzett aranyérmet. Szóka Júlia 200 mellen és 1500 gyorson győzött, 200 háton és 200 gyorson pedig második helyezést ért el. Palkovics Adél 200 pillangóban első, 400 vegyesen második, 200 mellen pedig harmadik lett. Újvári Dorina 200 mellen elsőként, 200 háton és 400 vegyesen pedig harmadikként ért célba. Burján Barnabás 200 háton és 200 mellen szerzett bronzérmet.

A Mágusok győztes csapata Fotó: Györkös

Véget értek a városi teremlabdarúgó bajnokság küzdelmei. A négyes döntőbe a Mágusok csapata simán jutott be, de a Viva Tours Ajkarendek és a Gépállat SC is magabiztosan vette a negyeddöntőt. A legnehezebb dolga az SVI Hungary gárdájának volt, ők büntetőkkel búcsúztatták a címvédőt a legjobb nyolc között. A fináléban a hagyományoknak megfelelően mindegyik csapat megmérkőzött egymással. A döntő legjobb találkozójának a nyitómeccs bizonyult, a Gépállat kétszer is vezetést szerzett a Mágusok ellen, ráadásul másodszor ezt már az utolsó percben tette, ám az ellenfélnek mindig sikerült válaszolnia, így a csapatok megosztoztak a pontokon a nagyszerű iramú mérkőzésen. A másik összecsapáson a Viva Tours magabiztosan verte az SVI-t. A következő körben a Viva Tours szoros csatában, a Mágusok nagyon simán tudott győzni, így az utolsó párosításban ez a két gárda csapott össze a bajnoki címért. A rendeki csapatnak már egy döntetlen is elég lett volna az elsőséghez. Ehhez nagyon közel álltak, hiszen előbb vezettek 1-0-ra, majd 2-1-es hátrányból egyenlíteni tudtak, és úgy tűnt ezt az eredményt megőrzik a találkozó végéig. A Mágusok azonban fél perccel a lefújás előtt megszerezték a győztes találatot, ezzel pedig a tavalyi második helyezés után a bajnoki címet is. A gárda egyébként, ahogy az előző kiírásban, úgy ezúttal is veretlen maradt, vagyis két szezon óta nem talált legyőzőre a téli teremtornán. A harmadik helyért a Gépállat az SVI-vel mérkőzött meg, és egy döntetlennek köszönhetően előbbi csapat állhatott a dobogó harmadik fokára. A torna legjobb játékosának Hauser Rolandot (Mágusok) választották, a legjobb kapus pedig Hájas Attila (Viva Tours Ajkarendek) lett. A gólkirályi címen Szücs Attila (Gépállat SC), Marics Máté (Viva Tours Ajkarendek) és Hauser Roland osztoztak 4-4 találattal.