Az FC Ajka és a Kristály is három gólt kapott a listavezetőtől (videóval)

Rangadót nyertek a férfi kézisek

A Le Belier a szezon legfontosabb mérkőzésén ötgólos hátrányból felállva tudott fordítani a Szentgotthárd otthonában. Labdarúgó csapataink hármasával kapták a gólokat.

Az FC Ajka a listavezető Gyirmót otthonába látogatott a labdarúgó NB II. legutóbbi játéknapján. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, Pál tört be a büntetőterületre, majd visszagurított labdáját Csehi lőtte a hálóba. Sajnos nem sokáig örülhettek az ajkaiak, hiszen az éllovas egy szögletből egyenlített, majd a 23. percben már a vezetést is átvette. A szünetre 2-1-es állással vonultak a csapatok. A második játékrészben sokáig nem változott az eredmény, a hajrára viszont megélénkült a mérkőzés, itt is, ott is adódtak lehetőségek, ám végül a Gyirmót szerzett gólt, miután az ajkai védők nem tudtak felszabadítani egy sarokrúgást követően. A vendégeknek így be kellett érniük azzal, hogy megnehezítették a listavezető dolgát, ám pontot szerezni nem tudtak Székely Tibor tanítványai. A vezetőedző elmondta, egyáltalán nem igaz, hogy játékosai megijedtek volna a vezető találattól, pusztán annyi történt, hogy gyermeteg egyéni hibákból kaptak gólokat. A szakember szerint ez azért is különösen bosszantó, mert már a második olyan találkozójukat vívták, amikor játékban nem verte meg őket az ellenfél. A tréner azonban továbbra is biztos benne, hogy egy győzelem átlendítheti a csapatot, és az elvégzett munka nem csak javuló játékkal, hanem eredményességgel is párosul majd.

gyj_kristaly ajka-veszprem 67202014. novemberében a Tapolca tudott utoljára nyerni a Kristály pályáján a megyei bajnokságban, az azóta eltelt majdnem másfél évben az ajkai gárda veretlen maradt idehaza. Sipos Tamás tanítványai szerették volna ezt a remek sorozatot folytatni, ám ehhez azt a Veszprémet kellett volna megállítani, amely toronymagasan vezeti a tabellát, és mindössze egyetlen mérkőzésen veszített pontot 19 forduló alatt. A vendégek már az első játékrész közepén vezetést szereztek, majd a félidő hajrájában megduplázták előnyüket, századik góljukat szerezve a bajnokságban. A szünet után is a Veszprém játszott fölényben, és büntetőből ismét növelte előnyét, az FC Ajkától télen távozott Gunther révén. Sipos Tamás ennek ellenére elégedetten értékelt, mint mondta, a játékosok betartották a taktikai utasításokat, fegyelmezetten, nagy akarással küzdöttek. Kis szerencsével szebben is alakulhatott volna az eredmény. Az edző szerint, ha a csapat ezt a formát tudja mutatni a hétvégi szomszédvári rangadón a címvédő Úrkút ellen, akkor az már pontokat is eredményez.

KK Ajka SzentgothardA Le Belier ahhoz a Szentgotthárdhoz látogatott, amely az ajkaiakkal azonos pontszámmal állt a tabella élén. A tavasz legfontosabb mérkőzésére megtelt a csarnok, rangadóhoz méltó hangulat alakult ki. A vendégeket egy busznyi szurkoló kísérte el az összecsapásra. A hazaiak kezdték jobban a meccset, a 10. percben már 5-2-t mutatott a tábla, de a Le Belier rendezte a sorait, és átvette a vezetést (5-6). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott meglépni a másiktól, így a vendéglátók minimális előnnyel térhettek a pihenőre. A szünet után az ajkaiak az „öltözőben maradtak”, amit jól használtak ki a hazaiak, és percek alatt ötgólos előnyt szereztek (18-13). Ekkor Poór Tamás időt kért, ami jót tett a fiúknak, hiszen a félidő közepére kiegyenlítették az állást (22-22). A hajrában az ajkaiak átvették a vezetést, de a gotthárdiak is mozgósították utolsó erőtartalékaikat így roppant izgalmas végjáték alakult ki (23-24). Ezt követően két ajkai gólra nem jött válasz, így két perccel a lefújás előtt már hárommal vezetett a Le Belier, ami elegendőnek bizonyult a győzelemhez. A lefújás után joggal ünnepelte egymást a vendégcsapat és a szurkolósereg. A szezon rangadóján a fantasztikus közönsége által támogatott ajkaiak nagyszerű sikert arattak, így már két pontos előnnyel vezetik a tabellát.

Ajka is részt vett a harmadik alkalommal megrendezett Országfutáson. Az esemény lényege, hogy minimum öt kilométert vállalva kell regisztrálni az rendezvény honlapján, és a távot március 12-én bárhol lefutni, gyalogolni, vagy kerékpározni. A szervezők célja, hogy a szerte az országban jelentkezők teljesítménye együtt elegendő legyen a 2246 kilométeres országhatár körbefutásához. Az ajkaiak három távot hirdettek meg, 5, 10 és 21 kilométert. Városunk futói harminc fővel indultak a megmérettetésre. A mezőny a Spar parkolóból indult egy városkörre (5 km), majd Ajka-Tósokberéndre (10 km), a legkitartóbbak pedig ezután Bakonygyepesre (21 km). Az ajkai nevezők végül összesen 363 kilométert teljesítettek, ezzel hozzájárultak az egyre népszerűbb rendezvény sikeréhez, amelynek keretében 71 ezer kilométert futottak az ország sportszerető lakosai.