SPORTÖSSZEFOGLALÓ Bravúros hétvége

Márton Eszter és Povázson Tamás kékben is remekelt (Fotó: Boxer SE)

Iróczki Ambrus új országos csúccsal lett bajnok az országos atlétika versenyen. Az Ajka Kristály bejutott a Magyar Kupa döntőjébe.

Ambrus országos csúcsa

Iróczki Ambrus a TovaFutók SE kilencéves tehetsége bátor, taktikus versenyzéssel 1000 méteres síkfutásban több mint három másodpercet javított a korosztályos országos csúcson, a Veszprémben rendezett országos gyermek atlétikai versenyen. Mellette az egyesület több fiatalja is jól szerepelt, 1000 méteren Mayer Luca harmadik, Major Dániel hatodik, Országi Zsófia pedig kilencedik helyezést ért el korosztályában. Az újonc lány 1000 méteres akadályfutásban Róth Olimpia ötödikként ért célba. A TovaFutók sportolói a Serényi István emlékversenyen is rajthoz álltak, Iróczki Ambrus és Mayer Luca aranyérmet szerzett, Országi Zsófia pedig harmadik lett 600 méteren. Palkovics Tamás ötödikként zárt a Diákolimpia Országos döntőjében. Király Csaba tanítványai továbbra is gőzerővel készülnek a júliusi országos bajnokságra.

Iróczki Ambrus országos csúcsa után (Fotó: TovaFutók SE)

Kupadöntős a Kristály

Óriási bravúrral a Kristály SE Szuperligában szereplő tekecsapata bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, amit szombaton rendeznek Egerben. A fináléban az ajkaiak a Győrrel, a Szegeddel és a Ferencvárossal csapnak össze. A Kristály a döntőbe jutásért az NB I-es Bábolnát kettős győzelemmel búcsúztatta. A négyes élén végző gárda jogot szerez a nemzetközi kupában való indulásra, amennyiben a Szeged nyeri a döntőt, akkor ez a lehetőség a második helyezettre száll.

Nyári éremeső

Az Sun-Dome SE szezonzárásként két versenyen vett részt. A soroksári Erzsébet kupán 24 egyesület legjobbjai szerepeltek, az ajkaiak román, ukrán és szlovák ellenfelekkel is találkoztak, végül tizenegy éremmel tértek haza. Bartalos Gábor (kata 1., kumite 3.), Erdélyi Virág (kumite 2.), Horváth Bence (kata 3.), Kiss Maja (kata 2.), Koncz Áron (kata 3.), Ráday Kornél (kata 2., kumite 3.), Somogyi Bence (kumite 3.), Tróbert Flóra (kumite 2.) és Ignácz Lara (kumite 3.) is gyarapítani tudta érem gyűjteményét. A Samu kupán még több dobogós hely termett az ajkaiaknak, Koncz Áron (kata 1., kumite 1.), Ráday Kornél (kata 1., kumite 2.), Bartalos Gábor (kata 1.) Somogyi Bence (kumite 1.), Bencze Kornél (kumite 1.), Rózsavölgyi Patrik (kumite 2.), Tróbert Flóra (kumite 1.), Koncz Gréta (kumite 2.), Horváth Bence (kata 1.), Németh Balázs (kata 2., kumite 2.), Fáskerti Bálint (kumite 1.), Erdélyi Virág (kumite 1.), Palkovics Kitti (kata 3., kumite 3.), Bárdosi Ádám (kumite 1.) és Rózsavölgyi Pál kumite 2.) összesen tizenkilenc érmet zsebelt be.

Éremesővel zárt a karate csapat (Fotó: Sun-Dome SE)

Kékben is nyerők

Szinte már nem múlhat el hét ökölvívó érmek nélkül. A Boxer SE két serdülő válogatottja legutóbb még a piros sarokban győzedelmeskedett, a IV. Gönczi Róbert emlékversenyen viszont már Márton Eszter és Povázson Tamás is kék színekben szerzett aranyérmet.

Szépen helytálltak

A Rája ’94 Úszóklub két fővel képviseltette magát a Nyíltvízi Magyar Bajnokságon, Balatonfüreden. Mindkét fiatal élete első nyíltvízi versenyén vett részt, és pontszerző helyen csapott a célba. Farkas Dóra negyedik, Szabó Dávid pedig hetedik lett 5000 méteren.

Farkas Dóra és Szabó Dávid is pontot szerzett első nyíltvízi versenyén (Fotó: Rája ’94 ÚK)

Arannyal jobban csúszik

Szombathelyen és környékén rendezték meg az Alpok-Adria Nemzetközi Tájfutóversenyt. Az első napon sűrű erdőrészekkel tarkított parkerdőben, másnap Szombathely főterén és környékén gyors pályákon haladt a mezőny. A harmadik napon a cáki pincesor szolgáltatatta a befutót. Ládi János mindegyik napon diadalmaskodott, így három aranyéremmel – és finom borokkal – térhetett haza versenyről.