SPORTÖSSZEFOGLALÓ Hosszabbításban jutottak tovább

Az FC Ajka jól kezdett, de végül csak hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a Magyar Kupában. A Kristály büntetők után búcsúzott a sorozattól.

Mindkét pályán hosszabbítás

Több mint 400 kilométeres túrára indult az FC Ajka, ugyanis a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei első osztályban szereplő Újfehértónál vendégeskedett a labdarúgó Magyar Kupában. Jól kezdtek a vendégek, Oláh kapott jó kiugratást, majd a kapust is kicselezve éles szögből lőtt a hálóba. A fordulást követően egy jobboldali beadást Horváth P. a tizenhatos bal sarkáról kapásból vágott a hosszú felső sarokba. Kétgólos előnyben talán már mindenki elkönyvelte az ajkaiak továbbjutását, ám egy rövid hazaadást követően előbb szépítettek, majd egy baloldali beadást követően fejjel egyenlítettek a hazaiak, így hosszabbításra kényszerültek Kis Károly tanítványai. Ez bizonyára felpaprikázta a vendégeket, akik a ráadásban megszórták az ellenfelet, Lengyel nyolc percen belül duplázott, mindkétszer az ötösnél előzte meg védőjét és passzolt a hálóba. Majd egy rövid felszabadítást követően Nagy E. tizenhat méterről lőtt a bal alsóba, végül pedig Nagy K. az ötös sarkáról bombázott nagy erővel a léc alá. Összességében magabiztos győzelmet aratott az FC Ajka, amely azt bánhatja, hogy ehhez 120 perce volt szüksége, ami a feszített bajnoki tempóban biztosan nem jött jól Kis Károly csapatának.

***

A Kristály a szintén Szabolcs megyei Balkányt fogadta a kupában. Az ellenfél névsorából kiderült, olyan csapattal találkoztak az ajkaiak, amely nemrégiben még magasabb osztályban játszó labdarúgókkal volt tele. Nagy erőket mozgósított mindkét gárda, a hazaiak inkább középen, a vendégek a széleken próbálták feltörni a védelmet. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészben Györkös lépett ki egy kiugratással, és 14 méterről lőtt a kapu közepébe. Nem tudták azonban megőrizni előnyüket a hazaiak, egy beadást követően fejjel egalizáltak a vendégek. Több gól a hosszabbításban sem született, így büntetőkre került a sor. Az ajkaiak itt kétszer hibáztak, míg a Balkány csak egyszer, így a vendégek örülhettek a továbbjutásnak. A lefújást követően Jeney Gyula elmondta, látható volt, hogy a szabolcsi a Veszprém megyei bajnokságnál jóval erősebb, ennek megfelelően a mérkőzés nagy részében a vendégek domináltak. Nagy szó, hogy a fiatal csapat eljutott a büntetőkig, ami a tréner szerint már csak szerencse kérdése, ami ezúttal nem az ajkaiaknak kedvezett.

Mégis veretlenek maradtak

Megyei rangadót vívott női labdarúgó csapatunk, amelynek óvását elfogadták a Csepel elleni vereséget követően, mivel az ellenfélnek nem voltak rendben a sportorvosi papírjai. Ennek következtében a találkozót 3-0-s gólkülönbséggel az Ajka javára írta a labdarúgó szövetség.  Így Sipos Tamás tanítványai három forduló után hibátlan mérleggel várták a Pápa elleni összecsapást. A nézők kifejezetten jó iramú, változatos mérkőzést láthattak, ahol a kapuk felváltva forogtak veszélyben.  A Pápa kétszer is vezetést tudott szerezni, ám a vendéglátók mindkétszer egalizáltak, így fontos pontot szereztek, és nem engedték közelebb férkőzni a megyei riválist.

A másik újonc sem jelentett gondot

A második fordulóban is újonc csapat ellen lépett pályára a KK AJKA a férfi kézilabda NB II-ben, ezúttal a megyei bajnokságot megnyerő Alsóörs otthonában. A vendégek kezdték jól a mérkőzést, gyorsan kétgólos előnyt szereztek, amit a félidő közepéig meg is dupláztak (7-11). A hazaiak mestere azonnal időt is kért, ami után felzárkóztak a vendéglátók (10-11). Ekkor Poór Tamás úgy gondolta, hogy megállítja az alsóőrsiek lendületét, és ő is kikérte idejét, ami jó hatással volt a fiaira, mert az utolsó tíz percben már nem kaptak gólt. A szünet után még jobban rákapcsolt a vendégcsapat, kihasználta, hogy a hazaiak ereje egyre inkább fogyott (14-24). Az ajkaiak élvezték a játékot, szinte mindenki kivette a részét a gólgyártásból (16-29). Az edzőmeccsé alakuló találkozón nem volt egy súlycsoportban a két csapat, így a vendégek győzelme ilyen arányban is megérdemelt.

Fiatalok is bemutatkoztak

Mintegy ötszáz nevezés érkezett a Cikádor Kupa karate versenyre, amelyen az ajkai Sun-Dome SE tizenegy versenyzővel képviseltette magát és összesen tizenegy érmet szerzett. Takács Miklós edző szerint a szekszárdi rendezvény tökéletes felkészülési versenynek, erőfelmérésnek bizonyult. A legjobb teljesítményt a 16 éves Fáskerti Bálint nyújtotta, aki két ezüstérmet szerzett, az egyiket a felnőttek között. Két bronzéremmel büszkélkedhetett Farkas Sebestyén (küzdelem és formagyakorlat). Hétéves újoncként ez remek teljesítmény. A veterán Rózsavölgyi Pál is kitett magáért, felnőtt nehézsúlyban és veterán kategóriában is bronzérmet szerzett. Szakmailag Erdélyi Virág hozta a legtöbbet, aki sokat fejlődött a nyár folyamán. Bronzérmet nyert még Bartalos Gábor (küzdelem), Szlotta Blanka (küzdelem), Somogyi Bence (küzdelem), Erdélyi Virág (küzdelem) és Kovács Marcell (küzdelem).