SPORTÖSSZEFOGLALÓ Jöhet a nyári szünet!

Márton Eszter, Horváth Tibor, Povázson Tamás, Povázson Richárd, Csejtei Bence (Fotó: Boxer SE)

A szezon legjobb utánpótlás labdarúgóit díjazták a sportcentrumban rendezett évzáró ünnepségen.

Rövid szünet

Nem sok pihenőt kaptak az FC Ajka játékosai, hiszen június 25-én már meg is kezdik a felkészülést a következő szezonra, amelyben a csapat célja változatlanul az első hely megszerzése lesz. Geri Gyula, a klub elnöke elmondta, nagyon hamar le akarják zárni az átigazolási ügyeket, hogy a szakmai stáb a legnagyobb nyugalomban készülhessen a nyáron. Pokorni Péter távozik a csapattól, Graszl Károly egyelőre nem fogadta el a vezetőség szerződési ajánlatát, Krebsz Máté pedig jó eséllyel magasabb osztályban folytatja majd pályafutását. Több új játékossal is megegyezett már az FC Ajka, de mivel jelenlegi klubjukhoz szerződés köti őket, ezért az elnök őket még nem kívánta megnevezni. Geri Gyula szerint nagyszerű tavaszt produkált a gárda, még akkor is, ha lett volna esélye kivívni a bajnoki aranyérmet, ám ez mégsem következett be. A klubvezető rámutatott, hogy az őszi szezon sikerült rosszul, ott annyi pontot veszített a csapat, ami a bajnokságát egészét tekintve túl soknak bizonyult. Az elnökség továbbra is bízik Kis Károly és stábja szakértelmében, Geri Gyula hangsúlyozta, a vezetőedző nem csak szakmailag felelt meg teljesen a várakozásoknak, hanem az öltözőben is kiváló légkört teremtett. Az elnök szerint nehéz bajnokság áll előttük, az Érd, a Pápa és a III. kerület is vélhetően az aranyérmeért száll majd harcba és nem lehet tudni, melyik gárda erősödik meg jelentősen a nyár folyamán. A klubvezető úgy véli, ha az Ajka bajnok akar lenni, akkor sokkal kevesebbet hibázhat, mint idén, egészen pontosan legalább 23-24 mérkőzésen győzelmet vár a csapattól.

A legjobbakat díjazták

Utánpótlás labdarúgóink is befejezték a bajnokságot. Az U19-es gárda tizedik, az U17-es kilencedik helyen zárt az NB III-ban. Az U15-ös csapat ötödik, az U14-es pedig kilencedik lett a másodosztályban. A megyei U14-es bajnokságban induló U13-as csapat ezüstérmet szerzett, az U16-os országos bajnokságban szereplő lányaink pedig negyedikként zártak. Rajtuk kívül még sok-sok gyerek vett részt az FC Ajka hagyományos utánpótlás évzáró rendezvényén, hiszen jelen voltak a legkisebbek is, akik még nem bajnoki rendszerben lépnek pályára, vagyis az úgynevezett „bozsikos” korosztály. A fiatalok játékos vetélkedőkön mérték össze a tudásukat, barátságos mérkőzést vívtak a szülők ellen, kipróbálhatták a buborékfocit és a légvárat is. A szülők által készített ebéd előtt díjazták az év legjobbjait. Több tucat gyermek vehetett át „Jó tanuló – jó focista” elismerést, és minden korosztályból kiemelték a szezon legjobbját. Az év játékosa díjat Házi Erik (U19), Bognár Dániel (U17), Ruttner Máté (U14), Pál Boglárka és Szabó Alina (lány U16), Czintula Tibor (U13), Egyed Bálint (U11), Németh Dávid (U10), Fehér Nimród (U9), Varga Patrik (U8) és Pákai Bence (U7) érdemelte ki. A versenyző korosztály legjobbja Rózsás Dominik (U15), a „bozsikos” korosztály legjobbja pedig Ódor Mikes (U12) lett. A klub búcsúzott a kiöregedő játékosaitól, Koller Krisztián, Geri Barnabás, Horváth Patrik, Nemes Máté és Pethő Márton is szép emlékeket hagy maga mögött. Három tehetséges kapus is elköszönt, Dróth Levente szintén kiöregedett, Bognár Dániel az MTK-nál, Paksi Áron pedig a Videotonnál folytatja pályafutását. Minden csapat kapott tortát ajándékba, majd kihirdették a csapatversenyek győzteseit. A kisebbek között az U12-es csapat végzett az élen, a nagyobbaknál pedig az U16-os lányok, akik még a dekázó versenyt is toronymagasan nyerték, köszönhetően Tóth Tamarának, aki 1678-szor ért a labdába mielőtt az a földre esett, ezzel pedig minden fiút maga mögé utasított.

This slideshow requires JavaScript.

Újabb ajkai a válogatottban

A Boxer SE versenyzője, Márton Eszter, serdülő Európa-bajnoki ötödik helyezett, kiváló formában és erőben lépett a kötelek közé a Szombathelyen rendezett VIII. Hauer Lajos Emlékversenyen. Az ajkai tehetség egyhangú pontozással nyert, sőt ellenfelére a harmadik menetben számolni is kellett. Csejtei Bence egyhangú, Povázson Richárd pedig osztott pontozással múlta felül ellenfelét. Povázson Tamás szlovák riválisánál bizonyult jobbnak. Horváth Tibor edző elmondta, hogy nagyon büszke a négy győzelemre, ez nagy siker egy ilyen kicsi klub életében. Hozzátette, fontos, hogy a versenyzői minél több nemzetközi rutint szerezzenek, hiszen Eszter után Tamás is válogatott lett.

Adél négy aranya

A Rája’94 ÚK úszói is Szombathelyen versenyeztek, a III. Savaria Kupán. A népes mezőnyben tizenegy ajkai érem született. Palkovics Adél volt a legeredményesebb, 400 gyorson, 200 pillangón, 200 mellen és 200 vegyesen is győzött. Az ötödik aranyérem Király Dávidé lett, 200 gyorson, 400 gyorson pedig második lett. A dobogó harmadik fokára állhatott Palkovics Máté 100 háton, Újvári Dorina 100, 200 mellen és 200 háton, Király Dávid pedig 1500 méter gyorson.

Jöhet az olimpiai bajnok

Nagyszerűen szerepeltek asztaliteniszezőink a dunántúli és fővárosi egyesületek részvételével megrendezett utánpótlás versenyen. Pad Franciska arany-, Kiss Csenge pedig bronzérmet szerzett saját korosztályában. Pad Ágoston ötödik, Pad Lina hetedik lett. A felsorolt versenyzők mind részt vehetnek a Közép- és Nyugat-dunántúli régió számára rendezett edzőtáborban, Celldömölkön. Franciska hamarosan Pápán áll asztalhoz, ahol bemutató mérkőzésen szerepel egy olyan kínai csapat ellen, amelyben helyet kapott a 2004-es férfi olimpiai bajnok is.