SPORTÖSSZEFOGLALÓ Messze került az NB II.

Népes úszócsapat (A fotón balról-jobbra, föntről-lefelé: Palkovics Máté, Longhi Nicolas, Cser Dávid, Újvári Dorina, Palkovics Adél, Király Dávid, Czibor Dalma, Rauch Rebeka, Horváth Hanna, Szóka Bíborka, Gál Kata, Palkovics Ádám, Lajos Benedek)

Minden sorozat megszakad egyszer – tartja a mondás. Az FC Ajka számára a lehető legrosszabbkor.

Elbukott rangadó

A kitűnő tavaszi menetelésének köszönhetően az FC Ajka két pontra megközelítette a listavezetőt az NB III-as labdarúgó bajnokságban. A legnagyobb feladat viszont még hátra volt, hiszen Kis Károly tanítványainak Kaposváron, az első helyezett otthonában kellett volna nyerniük, hogy előzhessenek a tabellán. A találkozó elején néhány veszélyes ajkai rögzített helyzetnél kellett csak izgulniuk a szurkolóknak. Egészen az első játékrész hajrájáig nem esett gól, ekkor viszont a hazaiak találtak be. A szünet után a vendégek megpróbálták nyomás alá helyezni a kaposvári kaput, de ezúttal hiányzott az átütő erő a támadásaikból. Az utolsó negyedórához érve ismét a hazaiak találtak a kapuba, ezzel eldőlt a találkozó. A lefújás előtti percekben egy nagy bedobást követően Pákai fejjel szépített, de ezen a napon ennél többre nem futotta az ajkaiaktól, akik ráadásul emberhátrányban fejezték be a találkozót Köles kiállítása miatt. Kis Károly csapata egy héttel később hazai pályán fogadta a Csepelt. A találkozó első félideje úgy zajlott, ahogy azt a közönség tavasszal már megszokta, az ajkaiak irányították a játékot, és Major lövését követően egy öngóllal vezetéshez is jutottak. A második félidőben is a vendéglátók kezdtek jobban, de több gólt nem szereztek, ez pedig megbosszulta magát, hiszen a Csepel szinte a semmiből, egészen pontosan Major kapufája után vezetett kontrából egyenlített. A hazaiak még magukhoz sem tértek a találatot követően, és jött a következő vendég gól, így a csepeliek két perc alatt megfordították a mérkőzést. A folytatásban nem sikerült egyenlítenie a hazaiaknak, akik különösen bánhatják az elveszített pontokat, hiszen a rivális Kaposvár döntetlent játszott, így Kis Károly csapata egy győzelemmel ismét közelebb zárkózhatott volna.

Gödörben a csapat

A Kristály folytatja zuhanórepülését a megyei bajnokságban. Sipos Tamás fiai sorozatban három 3-2-es vereség után látogattak Gyulafirátótra. Az ajkaiaknak ezúttal sem termett sok babér, a hazaiak mondhatni könnyedén győztek 3-0-ra. A találkozót a vendégek emberhátrányban fejezték be Ambrus kiállítása miatt, aki második sárgalapját is begyűjtötte a találkozón. Rossz előjelekkel készült tehát a szomszédvári rangadóra a Kristály, amely a legutóbbi fordulóban a Devecsert fogadta. A vendégek egy védelmi hibának köszönhetően szereztek vezetést, a devecseri szöglet ugyanis érintés nélkül kötött ki a hazai kapuban.  A Kristály próbálkozott, akadtak is helyzetek az első játékrészben, de ezek kimaradtak, a vendégek pedig egy kontratámadásból tovább növelték az előnyüket. A második félidőben jó negyedórára a kapujához tudta szögezni ellenfelét a hazai csapat, ám gólt továbbra sem szerzett. A hajrában Bencsik kapott sárgalapot, majd reklamálásért rögtön még egyet, így a többiek előtt mehetett zuhanyozni. A veszélyesen kontrázó devecseriek a hosszabbításban újabb gólt lőve zárták le a találkozót, ötmeccsesre nyújtva ezzel az ajkaiak vereség sorozatát.

Fontos győzelem

A harmadik helyezett ajkai lányok a negyedik Bakonynánát fogadták a megyei labdarúgó bajnokságban. A mérkőzés egészében mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, akik rengeteg helyzetet dolgoztak ki és jóval nagyobb arányban is nyerhettek volna. A rossz helyzetkihasználás ezúttal nem került pontjába Gyenese Csaba tanítványainak, akik a győzelemmel leszakították ellenfelüket a dobogóért vívott harcban.

Gólszegény játék

A Le Bélier a Szigetszentmiklóst fogadta a férfi kézilabda NB I/B-ben. A hazaiak számára kezdődött jól a mérkőzés, a fegyelmezetten védekező ajkaiak a 13. percben 4-2-re vezettek. Ezután viszont öt percig nem lőttek gólt, amit négy találattal büntettek a vendégek (4-6). A vendéglátók támadásaiba sok a hiba csúszott, pontatlanul és eredménytelenül játszottak ebben az időszakban, ezért nem is láthattak sok gólt a szurkolók. A szünet után állandósult a miklósiak 2-3 gólos vezetése, a hazaiak mindent elkövettek, hogy közelebb zárkózzanak, de ziccereket és büntetőket is hibáztak (15-18). Több játékvezetői ítélet is joggal borzolta az idegeket, leginkább a hazaiak számára tévedtek sokat a fekete ruhások. Az utolsó öt percre nagy hajrát nyitott a Le Bélier,18-19-nél esély nyílt az egyenlítésre, de újabb hétméteres maradt ki, amit a vendégek góllal büntettek. Az ajkaiak a végére még lőttek egy gólt, de már nem maradt idő többre. Az első félidei gólszegény játéknak is köszönheti a Le Bélier, hogy nem sikerült pontot szerezni a miklósiak ellen.

Második év, második hely

A megyei kézilabda bajnokságban a Le Bélier II. a Nemesvámossal játszotta utolsó mérkőzését. A találkozó gyakorlatilag döntőnek felelt meg, hiszen a győztes első helyen végzett a pontvadászatban. Ez ezúttal a Nemesvámos volt, amely nagy terveket dédelget, és magasabb osztályban is kipróbálná magát. Minden dicséret kijár azonban az ajkai fiúknak is, akik második évükben ezüstéremig jutottak a bajnokságban. A kizárólag helyi játékosokból álló gárda jövőre még fényesebb medál megszerzésére is képes lehet.

Szépen zárták a szezont

Véget értek az NB II-es sakk csapatbajnokság küzdelmei. A már biztos bajnok Bányász az utolsó fordulóban kiütéses győzelemmel tudatta mindenkivel, hogy komolyan gondolja a feljutást. A minden mérkőzését megnyerő ajkaiaknak ehhez minden bizonnyal osztályozót kell majd vívniuk. Szintén győzelemmel zárt az ASSE, amely kiválóan szerepelt és végül ötödik helyen végzett a tízcsapatos mezőnyben.

Jövőre is legjobbak között

A teke Szuperliga utolsó fordulójában a Kristály a harmadik helyezett Répcelak otthonába látogatott. A találkozó a várakozásoknak megfelelően a hazaiak magabiztos győzelmét hozta, igaz Fodor nagyszerű teljesítményével a becsületpontot azért megszerezte csapatának. A Kristály a nyolcadik helyen végzett, így megőrizte tagságát az élvonalban.

Minden éremből jutott

A Sun-Dome SE ifjú sportolói a karate Diákolimpián szerepeltek Jászberényben. Az ajkaiak tizenegy éremmel tértek haza, Bencze Kornél, Somogyi Bence, Kiss Maja és Czendrei Luca első, Ráday Kornél, Koncz Gréta, Horváth Bence, Fáskerti Bálint és Kovács Marcell pedig második lett. A dobogó harmadik fokára állhatott Erdélyi Virág és Kálmán László.

Karate Diákolimpián..

Adél mindent vitt

A Rája ’94 Úszóklub a Colonia Claudius Sabariensum Bajnokságon vett részt, Szombathelyen. Palkovics Adél minden számot megnyert, amiben elindult, így a 400 gyorsot, a 200 pillangót és a 200 mellet is. Újvári Dorina szintén három aranyérmet szerzett, 400 gyorson, 100 és 200 mellen, valamint 200 háton harmadik lett. Bronzéremért állhatott dobogóra még Longhi Nicolas 200 háton és Király Dávid 400 gyorson.