SPORTÖSSZEFOGLALÓ Számos érmet szereztek az úszók és a karatésok

Új edzővel készül a Kristály –  A karatésok Romániában, az úszók pedig Székesfehérváron gyűjtötték a fényes érmeket.

Az FC Ajka zsúfolt hétvégét tudhat maga mögött, hiszen Pápán és Gyirmóton az Alcufer Kupán is pályára léptek Zoran Kuntic tanítványai, akik között több új név is szerepel, hiszen a szakember kipróbál több játékost is. Pápán a vezetés ellenére végül vereséget szenvedett a csapat, a gyirmóti teremtornán pedig 14. helyen végzett a gárda.

Az Ajka Kristály labdarúgó csapata is elkezdte a felkészülést a tavaszi szezonra. A legfontosabb változás az edzői poszton történt, Dalnoki László egészségi állapota miatt nem tudta tovább vállalni ezt a pozíciót. A klub vezetősége öt jelölttel vette fel a kapcsolatot, közülük az Alsóörs trénerére, Sipos Tamásra esett a választás, aki a felnőtt csapat vezetése mellett az utánpótlás szakmai felügyeletét is elvállalta. A gárda heti kétszer edz a műfüves pályán, és hétvégente egy edzőmérkőzésen lép pályára, a tréningek száma várhatóan februártól növekszik majd. A keretet is sikerült megerősíteni, Bakos Arnold és Benkő András Sümegről, Ménes Balázs pedig Magyarpolányból tért vissza az egyesülethez. Traista Roberto Devecserből érkezett, mellettük pedig még két csatárt és egy kapust igazolna a klub. A csapat sikeresen teljesítette őszi célját, a nyolcadik helyről várhatja a folytatást. A Kristály tavaszi célkitűzése, hogy még előrébb lépjen, és megpróbálja megszerezni az ötödik helyet.

Erős mezőnyben, korosztályos világ- és Európa-bajnokok között versenyezve is számos éremmel tértek haza a Sun-Dome karate egyesület versenyzői a román nemzeti utánpótlás bajnokságról. A hétvégén tartott versenyen 58 egyesület 430 indulója mérte össze a tudását. Czendrei Luca egy arany- (csapat kumite) és két bronzérmet (egyéni kata és egyéni kumite) szerzett. Németh Balázs a dobogó mindhárom fokára felállhatott (egyéni kumite első hely, csapat kumite második hely, egyéni kata harmadik hely). Fáskerti Bálint szintén három éremmel gazdagodott (csapat kumite ezüst, egyéni kata és egyéni kumite bronz), Horváth Martin pedig második helyének (egyéni kumite) örülhetett.

A rengeteg résztvevő miatt reggeltől egészen estig tartott az idei év első versenye a Rája ’94 úszói számára, Székesfehérváron. Kis Gergő és Kun-Szabó Fanni 1500 méter gyorsúszásban szerzett aranyérmet, Muelek Fruzsina pedig ezüstérmet. Szóka Júlia 200 méter hát- és 400 méter gyorsúszásban végzett korosztálya élén.

Az utánpótlás korú lányok számára rendeztek labdarúgó tornát városunkban. Az ajkai lányok remekül helytálltak a nagynevű ellenfelekkel szemben, igaz ezúttal még nem sikerült győzelmet aratni. A fiatalok után a felnőttek tornája következett, ám ide az időjárás miatt két csapat nem érkezett meg, így a gyerekek két felnőttel kiegészülve itt is elindultak, hogy színesebbé tegyék a tornát. A legjobb hálóőr mindkét korosztályban az ajkaiak közül került ki, Grünvald Szimona és Hidi Jennifer személyében, a felnőtt mezőny gólkirálya Korcsmáros Katrin lett.