SPORTÖSSZEFOGLALÓ Tízgólos siker a rangadón

A vártánál jóval simábban szerezte meg a győzelmet a Veszprém ellen férfi kézilabda csapatunk, amely így lépéselőnybe került a riválissal szemben.

Három érkező
Három játékossal erősítette meg keretét az FC Ajka. Keresztes Krisztián az Illés Akadémiától, Csaba Dániel pedig a Budapest Honvédtól érkezett. Mindkét tizenkilenc éves játékosra a védelemben számít Schindler Szabolcs vezetőedző. A harmadik igazolás jóval rutinosabb játékos, Harsányi Zoltán Balmazújvárosból tette át a székhelyét Ajkára. A 47 NB I-es mérkőzésen szerepelt labdarúgó a támadósort erősíti. Ahogy arról korábban beszámoltunk, egy játékos, Erdei Gábor távozott a csapattól, ő a III. Kerületben folytatja pályafutását.

Egyetlen gólon múlt
Rég nem látott izgalmakat hozott a városi teremlabdarúgó bajnokság négyes döntője, ahová a címvédő Mágusok mellett a Keller Wintergarten, a Bakony FC és a Gépállat SC jutott be. Hamar kiderült, hogy az elmúlt két év bajnokának ezúttal nehéz dolga lesz, a Mágusok ugyanis egy góllal alulmaradtak a Keller Wintergartennel szemben, ezzel több, mint három éve tartó veretlenségi sorozatuk szakadt meg a téli terembajnokságon. A rendeki csapat azonban a Gépállat ellen kapott ki, míg a Bakonynak két mérkőzés alatt két döntetlenre futotta. Az utolsó körben a Mágusok szoros mérkőzésen győzni tudtak a Gépállat ellen, így rendkívül érdekes helyzet alakult ki. A döntő utolsó összecsapásán a Bakony és a Keller Wintergarten találkozott egymással. A felek tudták, a győztes megnyeri a döntőt, a vesztes viszont a negyedik helyen zárja a finálét, döntetlen esetén pedig nevető harmadikként a Mágusok végez az élen. Izgalomban tehát nem volt hiány sem a lelátón, sem a pályán, ahol kőkemény csata folyt a győzelemért. A Keller Wintergarten végül jobban bírta erővel az összecsapást, így a rendeki gárda egygólos győzelmével elhódította a bajnoki címet. A második helyen a Mágusok, a harmadikon pedig a Gépállat végzett, míg a Bakony negyedikként zárt. A döntő gólkirálya Keller Tamás (Gépállat SC) lett három találattal, a legjobb kapusnak pedig Zsigmond Gyulát (Gépállat SC) választották. A legjobb játékosnak járó elismerést Keller Roland (Keller Wintergarten) vehette át.

A téli terembajnokság győztese, a Keller Wintergarten

Kiütés a derbin
A tavaszi szezon nyitómérkőzésén közvetlen riválisával, a Veszprémmel csapott össze Poór Tamás együttese az NB II-es férfi kézilabda bajnokságban. A csapatokat az ATSE fiatal kézilabdázói kísérték be a játéktérre. A rangadó izgalmasan kezdődött, a tízedik percig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a hazaiak három góllal megléptek, de a veszprémiek egyenlítettek (8-8). A következő percekben megismétlődött ez a forgatókönyv, három ajkai gólra ismét jött a vendégek válasza (11-11). A félidő hajrája a vendéglátóknak sikerült jobban, ők mehettek nyugodtabban a pihenőre. A folytatásban bekezdett a KK Ajka, sorozatban négy gólt lőttek, ami után Ivo Diaz, a veszprémiek mestere időt kért (20-13). A pillanatnyi szünet sem zavarta meg a hazai játékosokat, akik Blázsovics kapus vezérletével tovább növelték a különbséget (24-15). A közönség nagyszerűen szórakozott, az ajkai fiúk parádés gólokkal hálálták meg a szurkolást (30-18). A második félidőre még nagyobb tempót diktáló zöld-fehér csapat fantasztikus győzelmet aratott a megyei rangadón.

Éremmel hangoltak a tavaszra
Budapesten rendezték a Kodomo Kupa elnevezésű karate versenyt, ahol negyven egyesület 800 sportolója lépett tatamira. Városunkat ezúttal is a Sun-Dome SE képviselte. Bartalos Gábor formagyakorlatban és küzdelemben is aranyérmet szerzett, Bencze Kornél küzdelemben állhatott a dobogó legfelső fokára. Erdélyi Virág második, Somogyi Bence pedig harmadik lett küzdelemben.

Siker itthon és külföldön
A Bányász Ajka SK asztaliteniszezői Szlovéniába kaptak meghívást a húszadik alkalommal megrendezett Menihov Emlékversenyre, amelyen hagyományosan osztrák, horvát és magyar versenyzők is részt vesznek. Pad Franciska női egyéniben és párosban is dobogó legfelső fokára állhatott. Férfi egyéniben Ficzay István harmadik lett, Hercz Ferencz az 5-8., míg Pad Ágoston a 9-16. helyen végzett. Eközben idehaza Kiss Csenge, a Gyepesi Asztalitenisz SE versenyzője Karcagon, a Diákolimpia országos döntőjében szerepelt. Az ajkai tehetség nagyszerűen helytállt, hiszen a csoportját megnyerve jutott a főtáblára, ahol viszont a legjobb négy közé sajnos már nem sikerült bekerülnie.

A fiatal röplabdázók sűrű programot tudhatnak maguk mögött. Az U13-as csapat Joó Helga vezetésével negyedik lett a tatai utánpótlás tornán. Az U17-es lányok Ajkán szerepeltek, Poór Tamásné tanítványai két vereség mellett egy győzelmet szereztek a gyermekbajnokság középszakaszában. Az U15-ös gárda szintén Tatán lépett pályára, ahol a házigazdákat simán, az Extra ligás Nyíregyházát szoros mérkőzésen verték. A második kör után kiderül, hogy Nimsz Katalin csapata hányadik helyen végez a csoportjában.