Szuper tekeverseny volt a Kristály pályán

Ismét éltek a város nyugdíjasai azzal a lehetőséggel, hogy a szuperligában gurító tekések tósokberéndi pályáján versenyezzenek a városi nyugdíjas tekeverseny keretében. Immáron 17. alkalommal biztosította az Ajka Kristály Sportegyesület a pályát és a technikai személyzetet a verseny lebonyolításához március 22-én.

A programot Dorner László önkormányzati képviselő nyitotta meg a városvezetés nevében, aki hangsúlyozta a sportolás fontosságát e rendkívül sérülékeny korosztály számára. Kiemelte az Üveges Nyugdíjas Klub páratlan szerepét a szervezésben, a vendéglátásban, amelyet Süle Istvánné klubvezető irányításával végeztek.

A szép számú közönség drukkolása sokat segített a versenyzőknek

Czingler Sándortól, az országos szövetség alelnökétől megtudtuk, hogy a természetjárás és a römi után a harmadik legnépszerűbb sport a teke a nyugdíjasok körében, ezt bizonyította, hogy jóval több, mint száz szépkorú tisztelte meg a rendezvényt versenyzőként és nézőként. A hölgyek viadalában 56 dobó közül került ki Nagy Ilona győztesként. Második Joó Sándorné, harmadik Véber Károlyné lett. A kétfős csapatok versenyét a Véber Károlyné, Horváth Jánosné összetételű Üveges Nyugdíjas Klub nyerte 153 fával. Második lett Bakonygyepes képviseletében Áment Mártonné és Beszerdik Józsefné 152 fát gurítva. Harmadik az Üveges-Regös vegyes csapat lett Süle Istvánné és Csendes Róbertné összetételben 150 fával. Az eredményeket 20 gurításból érték el.

Ritka volt az egykezes gurítás

A férfiak között 18-an mérték össze célra gurító képességüket. Itt a Regös Nyugdíjas klub tarolt minden tekintetben, hiszen egyéniben az ő versenyzőik végeztek a dobogó mindhárom fokán. Somogyi Gyula nyert, mögötte Incze Károly és Krebsz László végzett. Csapatversenyben a Somogyi-Krebsz kettős lett a győztes 345 fával. Második az Incze- Takács Lajos kettős lett 328 fát gurítva. Harmadik helyezést a Padragi Baráti Kör csapata érte el Heidl Tamás és Polgár István összetételben. A férfiak 40 gurításból döntötték el a sorrendiséget. Az okleveleket Czingler Sándor és Szlotta Józsefné adta át a szövetség és a szervezők nevében.

Mindenki másképpen gurított, sőt a reakciók is eltérőek voltak

A verseny négy óra hosszat szórakoztatta a résztvevőket. Nem kellett sasszeműnek lenni, ahhoz, hogy kiderüljön ki gurított több évtizeden keresztül rendszeresen, hiszen az ő mozgásukon és eredményükön látszott a rutin. De becsületére legyen mondva minden amatőrnek, hogy szívvel, lélekkel odatették magukat és nem is maradtak le olyan nagyon a versenyben.