Tehetségműhelyeit mutatta be a bázisóvoda

Sakkoktatás játékosan

A Hétszínvirág és a Patakparti óvodában folyó tehetséggondozói program, kiemelten a logikai-matematikai és a térbeli-vizuális kompetenciák kisgyermekkori fejlesztési lehetőségeinek a bemutatása volt a célja annak a szakmai napnak, amelyet december 10-én rendezett az Ajka Városi Óvoda.

A járványhelyzet miatt csak online volt lehetőség a szakmai nap megtartására – tudtuk meg Magyar Éva mesterpedagógus bázisintézményi koordinátortól.

Mindkét tehetségműhely foglalkozásáról videófelvételt készítettek, amelynek segítségével így az érdeklődő pedagógusok a gyakorlati munkába is bepillantást nyerhettek.

Az Ajka Városi Óvoda 2017-től az Oktatási Hivatal bázisintézménye, így évente többször tartanak a szakemberek képzést más óvodák dolgozóinak.

A decemberi szakmai nap első felében Kaposiné Kundermann Lívia mesterpedagógus, szaktanácsadó bemutatta az Ajka Városi Óvodát, majd beszélt arról, hogyan történik a kiemelkedő képességű, kreatív gyermekek felfedezése, azonosítása, személyiségük fejlesztése, különböző gazdagító programok keretében a sokszínűség elvének hangsúlyozásával. Szó esett arról, hogy a műhelymunkákon, egyéni, mikro, vagy kiscsoportos formában komplex program kidolgozásával segítik a gyerekek tehetségének kibontakozását. Tehetségpontként való működésük is ezt a célt is szolgálja. Az óvodai tehetséggondozás a tehetségígéretek megtalálásával kezdődik, majd a fejlesztés egyénre szabott módjaival folytatódik.

Az online szakmai nap további részében Kerekes Attila és Nagy László óvodapedagógusok mutatják be a Hétszínvirág Óvoda Töprengő – sakk tehetségműhelyének munkáját, majd egy 20 perces videófelvételt láthattak a résztvevők a műhelyfoglalkozásról, a Polgár Judit által kidolgozott Sakk játszótér program óvodai alkalmazásáról, hogyan lehet játékosan, a fokozatosság elvét betartva megvalósítani a kitűzött célokat. Szó esett arról is hogyan fejleszthető a gondolkodás, a problémamegoldás képessége és a türelem.

A Patakparti Óvoda „Kreatív Kezek” tehetségműhelyét Bali Mónika óvodapedagógus, műhelyvezető ismertette, majd egy videót vetített, amelyben az adventi ünnepkörhöz kapcsolódóan a gyertyakészítés többféle technikájával ismerkedtek a gyerekek.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply