Télen is rúgják a bőrt

Idén 5 csapat vesz részt az MTD Hungária Téli Kupán. Míg tavaly Ajka két kollektívát indított a tornán, ezúttal csak az Ajkai Kristály SE száll ringbe a versenytársakkal.

A Városi Sportcentrum műfüvesén startolt el az első forduló nyitó meccse, amelyen a Herendi PSK csapott össze az Ajka Kristállyal. A mérkőzést Kocsis Attila vezette, asszisztense Szalai Dávid és Nobik István volt.

Nem indult jól a mérkőzés, egy balszerencsés öngóllal szerezte meg a vezetést a Herend a 11. percben. Nem tudott menekülni a szorításból a Kristály, a 19. percben Magasházi, 31.percben Takács és a 33.percben Molnár talált be az ajkai kapuba. Bő fél óra után 4-0-ra vezetett a Herend. Molnár találatára azonban Varga Benjamin hamar válaszolt, és jött is a szépítés a 35. percben. A 42. percben pedig felcsillantak az ajkai szemek, hiszen Geri Botond találatával sikerült kettő gólra csökkenteni a differenciát. A mérkőzés a 45. percben dőlt el, amikor is Magasházi megszerezte a második találatát az összecsapáson. A 72.percben Molnár is megduplázta góljainak számát. Ajkai oldalon is sikerült duplázni hisz Varga Benjamin zörgette meg a hálót a vége előtt nem sokkal.

Herendi PSK-Ajka Kristály SE 6-3. A csoport másik meccsén Sümeg VSE-Pápai ELC 0-6.