Utolsó perces góllal nyert az FC Ajka

Fotó: Kovács Ivett

A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Schindler Szabolcs vezette ajkaiak a sereghajtó Mosonmagyaróvárt fogadták vasárnap délután.

Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Ország Péter) Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Csizmadia Z. (Sejben, 77.), Fiáth (Babos, a szünetben), Borsos F. (Szarka Á., 58.), Zsolnai R., Pantovics (Kenderes Z., a szünetben) – Nagy K. (Horváth P., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Mosonmagyaróvár: Auerbach – Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. (Vogyicska Balázs, 75.) – Radics (Vukaszovics, 82.), Kapornai – Szabó B. (Máris, 62.), Illés D. (Deák I., 75.), Csóka D. – Szendeff (Puhtyejev, 75.). Vezetőedző: Nagy Ádám.

Nem estek egymásnak a felek a kezdésnél, óvatosan és fegyelmezetten játszott mind a kettő együttes. A 15. percben a vendégek révén Csóka került helyzetbe, de lövése nem jelentett nagy veszélyt az ajkai kapura. A másik oldalon előbb Zsolnai, majd Borsos próbálkozásánál kellett résen lennie Auerbachnak. Összességében elvétve akadtak helyzetek az első játékrészben, de a hálók érintetlenek maradtak.

Fordulás után rögtön magasabb fokozatba kapcsolt az Ajka. Az 52. percben a vendégek szabadrúgásból voltak veszélyesek, de Szabados nagyszerűen kanalazta ki a bal alsóba tartó löketet.

A 70. percben Csóka vette célba a hazai kaput mintegy 30 méterről, az ajkai kapusnak nem volt nehéz dolga. A 71. minutumban megfogyatkoztak a vendégek, Czingráber kapta meg a második sárgáját. A hajrában erősen nyomott az Ajka, Csemer és Szarka előtt is adódott helyzet, de nem találtak be. Az utolsó utáni pillanatokban Papp a büntetőterületen belül megrúgta Szarka lábát, a játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott. A megítélt büntetőt a sértett végezte el, aki nagy erővel pontosan lőtt a bal alsóba, 1-0. Az ajkai gól után a játékvezető lefújta a találkozót, így pedig zsinórban a negyedik mérkőzését nyerte meg az FC Ajka.

Schindler Szabolcs: – Nyolc nap, harmadik nehéz meccs és nagyon kiegyenlített a mezőny – a vendégeknek kissé könnyebb dolguk volt, ők nem játszottak szerdán. Egyetlen célunk volt, hogy eggyel több gólt rúgjunk, mint az ellenfél, ez sikerült.

Nagy Ádám: – A kiállítás megnehezítette a helyzetünket, viszont nagy erőket mozgósítottunk. Nem először fordul velünk elő, hogy a kilencvenedik perc után kapunk gólt.