Vereséget szenvedtek kosarasaink

Női felnőtt kosárlabda csapatunk az NBI/B. amatőr csoportjának második fordulójában a Zalaegerszegi ZTE NKK együtteséhez látogatott. Mindkét fél sikerrel vette az első fordulót, így jó mérkőzésre volt kilátás.

Az első negyed hazai dominanciát hozott, a 6. percben 14-5 volt látható az eredményjelzőn. A negyed végéig a hazai Pap Regina elképesztő formát mutatott, két percen belül 6 pontot szerzett csapatának. Az első negyed 21-11-el zárult. A második negyed is az elsőre hajazott, sikertelen próbálkozások és kihagyott büntetők is akadtak vendégoldalon. Félidőben 46-24-re vezetett a zalai csapat.

A nagy szusszanást követően Rónaszéki Szilvia tanítványai jól álltak bele a mérkőzésbe és kevés hibával játszott az Ajka, aminek köszönhetően sikerült faragni a hátrányból, a harmadik negyed után 16 ponttal vezetett a házigazda. Az Ajka az utolsó játékrészben is jó játékot produkált, azonban a vége előtt lelkileg rosszkor jött a hazai játékos, Frindt Nikolett hárompontosa. Az utolsó perceket így a hazaiak jól tudták kontrollálni és szikrányi esélyt sem hagytak a vendégeknek. ZTE NKK – Ajka 84-68.

Edzői értékelések:

ZTE NKK, Czukor Bence: Igazi csapatmunka volt a mai siker. Közvetlen riválisunkat sikerült legyőznünk jó játékkal. Az előzetesen megbeszélt taktikai dolgokat szépen tartották a lányok. Mindenki belerakta a maga részét és végig kézben tartva a mérkőzést tudtuk nyerni, megőrizve a hazai veretlenségünket.

Ajka, Rónaszéki Szilvia: Gratulálok az ellenfelünknek. Most játszottunk másodszor a felkészülés alatt és a második félidőben meg is érkeztünk, tehát föl tudtuk venni a ritmust a zalaegerszegiekkel, és ott már meg is nyertük a második félidőt. Dolgozunk tovább, sok hibánk van még, föl kell gyorsulnunk, fizikálisan is erősödni, és remélhetőleg egyre jobb formába kerülünk.