Csoda és varázslat a gyermekszínházban

Nagyon színvonalas és vidám előadással örvendeztették meg a nézőket a budapesti vándor színház művészei. A történet folyamán sok szép eredeti erdélyi népdallal ismerkedhettek meg a gyerekek.

A molnárlegény jegyesével

A Hókirálynő Meseszínpad zenés darabját láthatta a közönség április 25-én és 26-án a Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ színháztermében, „A csodatévő varázspálca” címmel. A három előadásból álló, bérletes mesejátékok sorában, a másodikat tekinthették meg az alsó tagozatos iskolások és óvodások. A gyermekszínház népszerűségét jelzi, hogy közel ezer apróság volt rá kíváncsi.

A társulat húsz éve alakult a volt Budapesti Gyermekszínház művészeiből, azzal a céllal, hogy a régi színházi hagyományokat ápolva, klasszikus mesejátékokat állítsanak színpadra. Ezt igyekeznek megjeleníteni a díszletekben, jelenetekben, zenében és a mesejátékok kiválasztásában.

A Kövesdi László rendezte darabot, erdélyi népmesékből, és autentikus erdélyi népdalokból állították össze. A zenészek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népzenei Tanszékének hallgatói.

Erdélyországban, „Kitudja-holvan” falván és a közeli rengetegben játszódik a történet. Az emberek nyugalmát felborítja, hogy a faluba rablók érkeznek, de a nép nem tudja őket elfogni, mert azok elmenekülnek. Ezután megérkezik egy lány a településre, akiről kiderül, hogy a kocsmárosné unokahúga, és különleges hozománya van egy ládikában, amit a „boszorkányos-tündérasszony” keresztanyjától kapott. A molnárlegény feleségül kéri, és a nagy napon végre kinyithatják a dobozt, ami egy varázspálcát rejt. A mese végén a gonosz megkapja méltó büntetését, a jók pedig elnyerik jutalmukat.

A művészek lendületes, kreatív előadásmódja a gyermekeket is lázba hozta. Kitörő lelkesedésük jelezte a színdarab kezdetét, és aktív jelenlétük végig kitartott. Vidáman ugrándoztak, tiszta szívből kacagtak a szereplők humoros játékán. Végig kommentálták az eseményeket, és bekapcsolódtak a történetbe. Biztatás nélkül tapsolták végig a zenés jeleneteket. Teljes átéléssel szinte együtt lélegeztek a darabbal, felszabadult hangulatban élvezték a mesét.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply