Duatlon tizedszer

Fotó: Gyarmati

Tizedik alkalommal adott otthont a város a duatlon országos bajnokságnak. A szeptember 24-én tartott versenyen 323 sportoló állt rajthoz és mérte össze a gyorsaságát futásban és kerékpározásban. Az életkor is vegyes volt, újonc egytől a veteránig. Az indulás licenchez kötött, ezért mindössze két ajkaiak, Bokor Zoltánnak és Liska Bálintnak szurkolhattunk, ők a leghosszabb, sprint távon indultak. Nekik 5 kilométer futás, 20 kilométer kerékpározás majd 2.5 kilométer futás volt a táv. Az eső csaknem egész nap esett, ennek ellenére mindig volt érdeklődő a futamokon. A szervezésben és lebonyolításban a Tovafutók SE tagjai, Ajka város önkormányzata, a Veszprémi Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium diákjai segítettek.