Nagyot küzdöttek hazai pályán

Fotó: Gyarmati

A vármegyei rangadón szombat délután a veszprémi fiatalokat fogadta a KK Ajka a férfi kézilabda NB I/B-ben. A nagy érdeklődéssel várt találkozót a vendégek kezdték jobban, hét percnyi játék után 1-5 szerepelt a táblán. Az ajkai időkérés után sem változott a helyzet, a félidő közepéig tartotta biztos előnyét a BFKA (4-8). A játékvezetők döntései olykor borzolták mindkét fél idegeit, a nézők joggal bosszankodtak néhány ítélet után. A két büntetőt is hibázó hazaiak Tatai védéseinek és Gyene góljainak köszönhetően zsinórban hatszor is betaláltak és megfordították az állást (10-8). A félidő hajrájában a vendégeknek sikerült egy gólra felzárkózniuk, így hazai előnnyel zárult a játékrész. A fordulást követően a veszprémiek öt perc leforgása alatt 6-2- es szériát produkálva három gólos előnyt szereztek, amikor is Velky Péter időt kért (14- 17). A pillanatnyi szünet után az ajkaiak egy gólra felzárkóztak, de a piros mezes BFKA nem engedte ki kezéből a vezetést (18-20; 20-22). A hajrában mindent megpróbált a hazai csapat az egyenlítés érdekében, de a veszprémi fiataloknak sikerült megőrizni a két gólos előnyüket. Forró hangulatú, izgalmas, fordulatokban gazdag vármegyei rangadón a dobogós helyen álló Veszprém nagy csatában tudott győzni az utolsó percig küzdő KK Ajka ellen. KK Ajka-BFKA Veszprém 23- 25 (12-11)