Éremeső a judo juniálison

Németh Bence két kategóriában is első lett idén, korábban országos diákolimpia 7. helyezést ért el - Fazakas Tamás edzővel

Szép sikereket értek el az ajkai versenyzők az első alkalommal megrendezett Amatőr Judo Juniálison a hétvégén. A Városi Sportcsarnokban a Fazakas Tamás Diák Judo Club szervezésében megtartott versenyen különféle életkorban és súlycsoportban 116 versenyző mérte össze tudását. A csapatok az ország minden részéről érkeztek.

A Fazakas Tamás Diák Judo Club versenyzői közül a legkisebbeknél, az U9 korcsoportban a 32 kilogrammos súlycsoportban második lett Szabó Erik, harmadik Zabó-Fekete Zalán. A 34 kilogrammosok súlycsoportját Németh Bence nyerte, a lányok mezőnyében 26 kilogrammos csoportban Orsós Melissza harmadikként végzett.

Az U11 30 kilogrammos súlycsoportban Németh Bence és Megyeri Bálint is az élen fejezte be a versenyt, a 36 kilogrammos mezőnyben Radics Bence második, az 50 kilogrammos versenyzők körében Orsós István harmadik helyezettként állt dobogóra.

Az 58 kilós csoportban Forintos Kristóf szerzett ezüstérmet, a 28 kilogrammos lányoknál Orsós Dóra érdemelte ki a bronzérmet. Az U14 40 kilogrammos mezőnyben Megyeri Róbert, az 55 kilós súlycsoportban Megyeri Norbert és Bogjos Kevin nyakába akasztottak ezüstöt. A 78 kilogrammos súlycsoportban Radics Gergő második, Fülöp Eszter harmadik lett, a nagyobb súlycsoportot Fekecs Gergő nyerte. A felnőtt 90 kilogrammos súlycsoportban Szőke Márk nyújtotta a legjobb teljesítményt.