Győzelem az MTK Budapest vendégeként

A női kosárlabda NB1/B 12. fordulóját január 12-én rendezték meg. Csapatunk az MTK Budapest vendégeként léphetett pályára az MTK Kosárlabda Csarnokban.

A hazaiak a tabella közepéről várhatták az összecsapást, még a vendégek a tabella 3. helyéről. Az első negyedben szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az Ajka folyamatosan próbált meglépni ellenfelétől, de a kékek ezt nem engedték. 16-19.

A második negyedre már egy új Ajkát láthattunk. Előbb Szabó Petra sikeres közeli próbálkozásának, majd Kulcsár Bianka remek dobásának örülhetett a csapat. A hét pontos előny hatására az MTK-ra sok eladott labda és sikertelen próbálkozás volt jellemző, Pál Szandra sikertelen hárompontosa után Munkácsi Enikő elvétette középtávoli dobását, így hangos volt a hazai kispad. A 15. percben Mányoki, egy perccel később Balsay hárompontosa emelte a játék színvonalát. Félidőben 23-37.

A harmadik játékrész az MTK számára indult jól, Koch Dóra két sikeres büntetője után újabb büntetőkhöz jutottak, amiket Gróf Tímea értékesített. 14 pontos hátrányukat a hazaiak le tudták dolgozni, és a vezetést is magukhoz ragadták, a negyed végén 48-46-ot mutatott az eredményjelző, így az utolsó mindent eldöntő negyed igazán koncentrált játékot hozott.

Hiába lógtak meg a fővárosiak a 34. percben 5 ponttal, Kulcsár a büntetőit értékesíteni tudta, Zsovár közeli dobása után pedig az Ajkánál volt az előny. Az utolsó percekben a stressz rányomta bélyegét a találkozóra hazai oldalon, előbb eladott labda, majd három sikertelen próbálkozás következett részükről, ami az MTK vesztét jelentette. Rónaszéki Szilvia csapata hatalmasat küzdve megnyerte az év második mérkőzését is és ezzel magabiztosan áll továbbra is a bajnokság 3. helyén.

MTK Budapest-Ajka 63-68