Sima győzelem a derbin

Hazai pályán fogadta április 10-én az Ajka Kristály a Devecsert a labdarúgó Veszprém megyei I. osztály 23. fordulójában. A devecseri csapat a mérkőzést megelőzően a 15 csapatos bajnokság 10. helyén állt, 26 ponttal. A hazaiak az tabella második helyéről várhatták az összecsapást.

A két csapat legutóbb október 3-án találkozott egymással, akkor az ajkaiak győztek 4-2-re. A Kristály az első félidőben lassan találta meg a réseket a jól és olykor szabálytalanul védekező devecseri csapat védelmén. A túlzott keménység olykor meg is hozta az eredményt, és büntetőt rúghatott a kék-fehér csapat, amelyet azonban Szabó mellé lőtt.

A félidő hajrájában Szedlacsek gyönyörűen továbbított Szabó Zoltán felé, aki élt a lehetőséggel és a hálóba juttatta a játékszert, 1-0. Az első játékrész fennmaradó idejében próbálkozott még a Devecser, de sok gondot nem okoztak az ajkai kapusnak.

Szünet után motivációtól duzzadtan érkeztek ki a hazaiak, ami rögtön a sípszó után meg is látszott. A 61. percben Simon László lőtt szépségdíjas gólt, négy perccel később pedig Szabados előzte meg a védőket és talált a kapuba.

A fennmaradó játékidőben mindkét csapat alakított ki helyzeteket, de újabb gól nem született.

Ajka Kristály SE- Devecser SE 3-0.

A Kristály következő mérkőzése a listavezető Tihanyi FC ellen lesz április 17-én a Tihanyi Sportpályán.