SPORTÖSSZEFOGLALÓ Legyőzték a riválist

Fotó: Györkös

Itthon tartotta a három pontot, és ezzel nagy lépést tett a feljutás felé az FC Ajka.

Győzelem a rangadón

Az őszi szezon talán legfontosabb mérkőzést rendezték Ajkán, a labdarúgó NB III-ban, az éllovas házigazda a második helyen álló Érdet fogadta. Kiválóan kezdtek a vendéglátók, a harmadik percben egy szögletet követően Oláh csúsztatott a rövid oldalon, a hosszún érkező Pákai pedig közelről passzolt a hálóba. A gólt követően is támadásban maradt az FC Ajka, irányította a mérkőzést. A helyzetekből azonban egyet sem sikerült értékesíteni, bő félóra elteltével pedig kezdett magára találni az érdi csapat, amely ekkor tudott először veszélyes lehetőségeket kialakítani. A szünetig több gól nem esett, Schindler Szabolcs csapata előnnyel mehetett a pihenőre. A második játékrészben fokozta a tempót az Érd és a félidő elején át is vette az irányítást. Igazán nagy helyzet egyik oldalon sem akadt, igaz a sok hibával tarkított mérkőzésen bármelyik oldalon születhetett volna újabb találat. Ez a hosszabbítás utolsó percében következett be, amikor Horváth kirúgását elvétette a vendégek védője, így Major egyedül törhetett kapura, és a hálóőrt is kicselezve lőtt a jobb felső sarokba, ezzel eldőlt a végig izgalmas találkozó. Igazi hatpontos mérkőzést nyert az ajkai alakulat, hiszen éppen ekkora előnyre tett szert a tabellán Schindler Szabolcs csapata. A vezetőedző elmondta, az első félórában nagyon jól játszottak, és több gólt is szerezhettek volna. A befejezéseknél jobban kellett volna összpontosítania játékosainak, akik a látottak alapján nagyon erős ellenfelet győztek le.

This slideshow requires JavaScript.

Későn ébredtek

A Kristály az újonc Tapolcát fogadta, amely egyre inkább kezdi felvenni a megyei első osztály ritmusát. A hazaiak kezdtek jobban, Orbán ívelt a védők mögé, az indítást Szabó vette le, majd kapura tört és megszerezte a vezetést. Ennek nem sokáig örülhettek az ajkaiak, ugyanis egy eladott labdából egyenlítettek a vendégek. A félidő utolsó jelenete ismét gólt hozott, Mészáros ugratta ki Szedlacseket, aki a kifutó kapus mellett a rövidbe lőtt. A második játékrészben a nagyon fiatal és lelkes tapolcaiak próbálkoztak, de a támadásaikban nem volt átütőerő. Mégis sikerült újra egyenlíteniük, a vendégek távoli szabadrúgása olyan balszerencsésen változtatott irányt a sorfalon, hogy Dróth már nem tudott hárítani. A gól után kapott csak észbe az addig álmosan játszó Kristály, amely a hajrában több lehetőséget is elpuskázott, igaz az utolsó percben a vendégek nagy helyzetben találták el a felső lécet, így összességében igazságos döntetlen született. Sipos Tamás elmondta, hogy a Tapolca szerencsés gólokat szerzett, ugyanakkor ez nem mentesít több hazai játékost, aki mélyen a tudása alatt focizott ezen a találkozón.

Egy tucat érem Szekszárdról

A Sun-Dome SE a XV. Cikádor Kupán vett részt. Takács Miklós, a karate klub elnöke elmondta, hogy több mint négyszáz induló között, egy hónap kihagyás után ismét szezonkezdő formát mutattak tanítványai. Ennek ellenére a tizenkét ajkai induló éppen egy tucat érmet hozott haza, igaz többször fényesebb medált is szerezhettek volna. Az ajkai érmesek: Bartalos Gábor (formagyakorlat 1. hely, küzdelem 2. hely), Kiss Maja (12-13 formagyakorlat 3. hely, kadet formagyakorlat 3. hely), Horváth Bence (kadet formagyakorlat 3. hely), junior formagyakorlat 3. hely), Tróbert Flóra (küzdelem 2. hely), Erdélyi Virág (küzdelem 2. hely), Kovács Marcell (küzdelem 2. hely), Somogyi Bence (küzdelem 3. hely), Bencze Kornél (küzdelem 3. hely), Németh Balázs (küzdelem 3. hely).

Fotó: Sun Dome SE

Nagy nevet gyűrt le

A Boxer SE versenyzői Ócsáig utaztak a pofonért, de ahogy a mondás is tartja, jobb adni, mint kapni, így az ajkiak sem maradtak az ellenfelek adósai. Olyannyira nem, hogy Márton Eszter egyhangú pontozással legyőzte ellenfelét, aki idén második helyen végzett az Európa-bajnokságon. Povázson Richárd egyhangú pontozással nyert, Csejtei Bence ellenfele negyven másodpercet bírt, mielőtt edzője bedobta a törölközőt, Povázson Tamás pedig ezúttal egyhangú pontozással kikapott. Bernáth Dominika ellenfele feladta a küzdelmet.

Povázson Richárd, Povázson Tamás, Csejtei Bence, Horváth Tibor (edző), Bernáth Dominika, Márton Eszter (Fotó: Boxer SE)

A megye legjobbjai

Lezárultak a küzdelmek a megyei teniszbajnokságban. Az első osztályt veretlenül nyerte az ajkai csapat, amely a győzelmet nemrégiben elhunyt játékosának és edzőjének, Wacha Antalnak ajánlotta. A másodosztályban szereplő gárdának még egy elmaradt mérkőzést pótolnia kell, így az ő helyezésük még változhat.