Vereség a nyitányon

A sok bizonytalanság ellenére, múlt hétvégén kezdetét vette a Női amatőr NBI-es kosárlabda bajnokság. A teljesen átalakult ajkai csapat a PINKK- PVSK vendége volt az első fordulóban.

Az első játékrész hozott izgalmakat bőven, mivel mindkét együttes fej-fej mellett haladva, sikeres dobások sokaságát könyvelhette el, így egyik gárdának sem sikerült meglépnie a sok dobott pont ellenére. Az első negyed végén 24-20 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben rengeteg eladott labda volt jellemző a Veszprém megyei csapatra, amivel a hazaiak éltek és kihasználták a lehetőségeiket, a félidőre 43-35-ös eredménnyel vonulhattak a csapatok. Taktikai eligazítást követően egy nagyon unalmas és pontszegény negyed következett, a hazaiak 9 pontot tudtak csak szerezni, a vendégek pedig 8-at. Így 9 pontos hátrányból vágtak neki a bakonyiak az utolsó játékrésznek. A vendéglátók nem könnyelműsködték el a mérkőzést, felpörgették a játékukat, hatékonyságukat és esélyt sem adtak az Ajkának. PINKK-PVSK U23-Ajka 77-57.

Csapatunk a második fordulóban az Atomerőmű KSC Szekszárd második csapatát látja vendégül október 4-én.